Sztuka o iście hiszpańskim temperamencie

"Testament cnotliwego rozpustnika" - reż. Emilian Kamiński - Teatr Kamienica, Warszawa

Dzisiaj, 29 marca po raz ostatni widzowie będą mogli obejrzeć spektakl "Testament cnotliwego rozpustnika".

Premiera sztuki odbyła się 14 lutego 2010 roku, przy tej okazji Emilian Kamiński - reżyser i aktor (w spektaklu wciela się w rolę głównego bohatera - Don Juana) obchodził 35-lecie pracy artystycznej. Obok niego na scenie pojawili się m.in. Katarzyna Cichopek (był to jej debiut sceniczny) oraz Przemysław Cypryański.

Przez cztery lata sztuka cieszyła się popularnością i była zawsze ciepło przyjmowana przez publiczność w całym kraju. W 2012 roku "Testament cnotliwego rozpustnika" otrzymał nagrodę publiczności na Festiwalu Teatrów Prywatnych "Sztuka Plus Komercja", a w 2013 Emilian Kamiński zaprezentował spektakl publiczności Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach.

"Testament cnotliwego rozpustnika" jest historią pełną mądrości i dowcipu. Opowiada o losach Don Juana, który znajduje się u kresu życia i robi swoisty rachunek sumienia - rozlicza się ze społeczeństwem, kościołem, z samym sobą. Spektakl jest zdecydowaną pochwałą radosnego, ale równocześnie mądrego życia. Za sprawą bogatego języka oraz wyraźnie nakreślonych, wielowymiarowych postaci stał się sztuką pełną ekspresji, o iście hiszpańskim temperamencie.

(-)
Materiał Teatru
29 marca 2014

Książka tygodnia

Carroll, Baum, Barrie. (Mito)biografie i (mikro)historie
Wydawnictwo Universitas
Maciej Skowera

Trailer tygodnia

14. Międzynarodowy Fes...
14 Międzynarodowy Festiwal Teatrów La...