Sztuka Raya Cooneya w Powszechnym

"Wszystko w rodzinie" - reż. Giovanny Castellanos - Teatr Powszechny w Łodzi

Od stycznia na Dużej Scenie Teatru Powszechnego w Łodzi oglądać będzie można nową komedię – „Wszystko w rodzinie" Raya Cooneya w reżyserii Giovanny'ego Castellanosa. Premiera sztuki odbędzie się w wieczór sylwestrowy - 31 grudnia o 20:00.

„Premierą «Wszystko w rodzinie» kończymy rok 2017, a jednocześnie – z dużą dawką radości i pozytywnej energii – otwieramy rok 2018. W mijającym roku zagraliśmy ponad 375 przedstawień, odwiedziło nas ponad 130 000 osób, zrealizowaliśmy 9 premier – w tym premier Teatru dla niewidomych i słabo widzących, odbyło się 260 nieodpłatnych warsztatów, zajęć edukacyjnych, lekcji teatralnych. Było bardzo intensywnie, dziękujemy naszym widzom za ten rok. Pracujemy już na kolejny – rozpoczynają się próby «Siódmego anioła» w reżyserii Macieja Wojtyszki i spektaklu w reżyserii Michała Siegoczyńskiego pod roboczym tytułem «Zatańcz z nią»" – mówi dyrektor Teatru Powszechnego w Łodzi Ewa Pilawska.

Powszechny jako Polskie Centrum Komedii co roku w styczniu prezentuje nową farsę na Dużej Scenie. „Na naszych scenach prezentujemy szerokie spectrum gatunku komediowego. Gramy napisane specjalnie dla nas komedie Juliusza Machulskiego, sztuki młodych dramaturgów czy czarne komedie ocierające się o groteskę i absurd – jak np. «Dryl» Wojciecha Bruszewskiego. Ten repertuar uzupełniają farsy Cooneya czy Camolettiego" – zaznacza dyrektor Powszechnego.

Akcja sztuki „Wszystko w rodzinie" rozgrywa się w jednym z londyńskich szpitali. Jego pracownicy w świątecznej atmosferze przygotowują się do bożonarodzeniowego przedstawienia, podczas gdy spokojne życie doktora Mortimera w obliczu nieoczekiwanych okoliczności ulega gwałtownej zmianie. Dawne romanse i duchy przeszłości nakręcają spiralę szalonych sytuacji...

Na widzów sylwestrowej premiery czekają poczęstunek, szampan oraz atrakcyjne niespodzianki i nagrody. Dodatkowym prezentem od Teatru dla wszystkich widzów sylwestrowego przedstawienia są bilety na kultowe „Szalone nożyczki" prezentowane w lutym. Teatr tradycyjnie organizuje również Sylwestra dla bezrobotnych. „Idea naszego Teatru to «Teatr blisko ludzi», co znaczy, że pamiętamy o wszystkich widzach, również tych, dla których cena stanowi barierę nie do pokonania. To misja teatru publicznego. Zawsze w sylwestrowy wieczór gramy drugie przedstawienie, na które osoby bezrobotne mogą kupić bilet za symboliczną złotówkę" – dodaje Ewa Pilawska. W tym roku (31 grudnia o 17:00) Teatr zagra „Arcydzieło na śmietniku" Stephena Sachsa. Na widzów spektaklu również czekają prezenty, niespodzianki oraz wspólny Noworoczny toast.

Bilety na sylwestrową premierę rozeszły się bardzo szybko i nie ma już wolnych miejsc, ale spektakl „Wszystko w rodzinie" będzie można oglądać w najbliższych miesiącach – tylko w styczniu i lutym będzie prezentowany kilkanaście razy.

(-)
Materiał Teatru
28 grudnia 2017

Książka tygodnia

Sztuka aktorska Aleksandry Śląskiej
Uniwersytet Gdański
Marta Cebera

Trailer tygodnia