Sztuka rodem z Francji

"Miłość i polityka" - reż. Mariusz Pilawski - Teatr Mały w Manufakturze

"Miłość i polityka", to najnowsza premiera w Teatrze Małym, która przeniesie widzów w świat wielkich intryg, gdzie walka o władzę miesza się z miłosnymi uniesieniami. Tak będzie w czwartek, 27 marca w Międzynarodowy Dzień Teatru.

Sztuka w reżyserii Mariusza Pilawskiego to pełna humoru opowieść na granicy absurdu płynnie łącząca elementy czarnej komedii i klasycznej farsy. Wciągająca fabuła naszpikowana błyskotliwymi dialogami, komiczne sceny i erotyczne wątki prowadzące do niespodziewanego finału, staną się doskonałym pretekstem, by przez okular teatralnego teleskopu podejrzeć życie politycznej elity jednego z największych państw Europy. Premiera skandalizująco zabawnej historii ministra z miłością w tle przypada na Międzynarodowy Dzień Teatru. Święto ustanowione na pamiątkę otwarcia Teatru Narodów w Paryżu jest obchodzone 27 marca już po raz 53. Z tej okazji Teatr Mały w Manufakturze zaprasza na sztukę rodem właśnie z Francji.

Pierre Sauvil to dramatopisarz, który początkowo zajmował się pisaniem dla radia i telewizji. Ostatecznie zdecydował się poświecić sztuce teatralnej tworząc lekkie, pełne humoru historie "z życia wzięte". W swoich fabułach często przekracza granice absurdu ukazując problemy współczesnego świata w krzywym zwierciadle.

(-)
Materiał Teatru
26 marca 2014

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia

Ballady i romanse
Gabriel Gietzky
Cóż może być bardziej romantycznego, ...