"Szukamy Polskiego Szekspira"

15. Ogólnopolski Konkurs dla Młodych Dramaturgów

28 lutego 2014 r. mija termin nadsyłania prac na XV Ogólnopolski Konkurs dla Młodych Dramaturgów "Szukamy Polskiego Szekspira", którego głównym organizatorem jest Polski Ośrodek Stowarzyszenia Teatrów dla Dzieci i Młodzieży ASSITEJ.

Konkurs dla młodych autorów sztuk ma już swoją 26-letnią tradycję - odbywa się po raz 15. co dwa lata od 1988 roku. Przeznaczony jest dla dzieci

i młodzieży w wieku od 12 do 21 lat. W Konkursie spróbowało swoich sił dramaturgicznych kilkuset nastoletnich autorów, a ponad 150 z nich brało udział w warsztatach krajowych i zagranicznych.

Konkurs organizowany jest w dwóch kategoriach wiekowych: dziecięca od 12 do 15 lat i młodzieżowa od 16 do 21 lat. Laureaci konkursu uczestniczą w letnich obozach oraz warsztatach dramaturgicznych prowadzonych przez wybitnych dramaturgów, ludzi teatru.

Jury Konkursu tworzą uznani ludzie teatru - reżyserzy, dramaturdzy, krytycy, wykładowcy wyższych uczelni artystycznych - Prof. Maciej Wojtyszko (przewodniczący Jury), Ernest Bryll, Liliana Bardijewska, Aleksandra Rembowska, Michał Walczak, Joanna Rogacka, Tomasz Łubieński, Ewa Repsch).

Jako autorzy dramatów i scenariuszy znani są wśród laureatów konkursu np.: Michał Walczak, Marta Guśniowska, Joanna Mueller, Monika Milewska, Aneta Wróbel, Adam Biernacki, Paweł Nowak, Monika Powalisz. Sztuki niektórych ukazały się w wydanym w 1997 roku tomie sztuk "Szukamy Polskiego Szekspira", inne w miesięczniku Dialog.

Młodzi autorzy sztuk wyróżnieni w Konkursie, wybrani z grona laureatów biorą także udział w międzynarodowych warsztatach dramaturgicznych INTERPLAY, które są dla młodych autorów sztuk wyzwaniem oraz okazją do doskonalenia umiejętności i rozwoju. Polski Ośrodek ASSITEJ od lat skutecznie zabiega o obecność polskiej reprezentacji młodych dramaturgów podczas tej imprezy tak w Europie, jak i w Australii.

Szczegółowe informacje:

Tel.:22-32 96 220, 22-851 00 40, www.assitej.pl; e-mail: assitej@poczta.onet.pl

(-)
Materiał organizatora
22 stycznia 2014

Książka tygodnia

Bauhaus - nauczanie/nowy człowiek
Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego
red. Małgorzata Leyko

Trailer tygodnia

WIELKIE GORĄCE SZYBKIE...
Zapowiedź reżysera.
W jaki sposób powstał wszechświat i c...