Szukanie Czasu

"Lata w teatrze" ciąg dalszy

13 i 14 lipca w Miejskim Ośrodku Sztuki w Gorzowie oraz 15 lipca w Łośnie, w związku z programem "Lato w teatrze", odbędą się pokazy spektaklu "Magia czasu". Zaprasza Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Nova w Łośnie.

Uczestnicy projektu - dzieci i młodzież z terenu gminy Kłodawa - przygotowali i zaprezentują interaktywny spektakl multimedialny pn. "Magia Czasu". Naszym celem, przy wykorzystaniu języka teatru i środków artystycznego wyrazu, jest poszukiwanie, zatrzymywanie i przechowywanie cennego Czasu. Udział w projekcie, którego artystyczne działania happeningowe obnażą płytkość współczesnego świata Złodziei Czasu, to również wspólne, kreatywne poszukiwanie sposobu na przeciwstawienie się kulturze konsumpcyjnej, braku empatii, bezwzględnej pogoni za pieniądzem i powierzchowności uczuć.

Tematem przewodnim projektu jest Czas - odkrywanie jego znaczenia, odnajdywanie go w przestrzeni i za pomocą różnych środków - dźwięków, gestów, symboli, przedmiotów codziennego użytku. Fabuła spektaklu "Magia czasu", luźno oparta na tekstach Michaela Ende, a także formy działań happeningowych i przebieg prezentacji, zależeć będą od uczestników projektu "Lato w Teatrze". Dzieci i młodzież przygotują wszystkie elementy składowe spektaklu - będą wykonawcami, autorami muzyki, scenografii i kostiumów oraz Poszukiwaczami Czasu w przestrzeni wiejskiej (gmina Kłodawa) i miejskiej (Gorzów Wlkp.). Zakończeniem poszukiwania Znaków Czasu będzie finalna prezentacja interaktywnego spektaklu multimedialnego w świetlicy wiejskiej w Łośnie oraz w Miejskim Ośrodku Sztuki w Gorzowie Wlkp. Spektakl poprzedzony będzie promocją poprzez interaktywne happeningi w Łośnie, Kłodawie i Gorzowie, przygotowane przez grupę dziennikarsko-promocyjną i kostiumowo-scenograficzną.

Główna bohaterka, Momo, odkrywa nagle, że w wokół niej pojawiają się tajemniczy Szarzy Panowie, którzy namawiają ludzi do oszczędzania czasu. Jednak te zaoszczędzone chwile oznaczają brak czasu dla bliskich, na swoje hobby, na bycie uprzejmym, na rozmowy, przyjaźń Co się dzieje z tym skradzionym czasem - najcenniejszym, co posiadamy i co możemy ofiarować innym?

Autorem pomysłu jest dramaturg Iwona Kusiak, która wraz z operatorem Maciejem Pawlenią prowadzić będzie grupę dziennikarsko-promocyjną. Grupą aktorską opiekują się aktorzy Teatru im. J. Osterwy: Karolina Miłkowska-Prorok i Cezary Żołyński. Grupę kostiumowo-scenograficzną prowadzi Michał Bajsarowicz, a muzyczną Emilian Prorok. Dokumentację fotograficzną przygotowuje Kamila Pietrzak-Polakiewicz a nad całością projektu czuwa koordynator działań, Beata Puzio-Ryżek.

(-)
Materiały Organizatora
12 lipca 2012

Książka tygodnia

Historia męskości
Wydawnictwo słowo/obraz terytoria Sp. z o.o.
Praca zbiorowa

Trailer tygodnia