Szumy w kulisach po raz kolejny

Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu

Zapraszamy na trzecią odsłonę SZUMÓW W KULISACH. Pierwsze zdarzenie artystyczne organizowane wspólnie przez Teatr im. Wilama Horzycy i Książnicę Kopernikańską. Czytanie literatury, spotkanie z widzami i czytelnikami. Melpomena i Kaliope, dwie muzy w jednym.

Podczas inauguracyjnego spotkania wyruszymy w epicką podróż: przeczytamy fragmenty „Ksiąg Jakubowych" Olgi Tokarczuk, powieść docenioną „podwójną" literacką nagrodą Nike. Obszerne fragmenty książki, nazywanej „rewersem Trylogii", zaprezentuje dwójka popularnych aktorów Teatru: Maria Kierzkowska i Jarosław Felczykowski.

Wielka opowieść Tokarczuk o Historii, rozpościerająca się na różne narodowości, kraje i epoki, jest odpowiednim pretekstem, by zadać sobie pytanie: czy tam? czy tu? Bo chociaż akcja książki toczy się 250 lat temu, opowiada również o współczesnym świecie.

Zapraszamy 16 listopada o 19.00, Książnica Kopernikańska (sala na piętrze), ul. Słowackiego 8, WSTĘP WOLNY.

Wejściówki do odbioru od 9 listopada (poniedziałek) w Biurze Obsługi Widzów w Teatrze im. Wilama Horzycy oraz w filiach Książnicy Kopernikańskiej (Jęczmienna 23, Mickiewicza 61, Poznańska 52 oraz Łyskowskiego 29/35).

(-)
Materiał Teatru
14 listopada 2015

Książka tygodnia

Kwiatkowska. Żarty się skończyły
Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Marcin Wilk

Trailer tygodnia

Artyści w spocie przec...
Andrzej Seweryn, Magdalena Boczarska,...