Szykuje się gorąca noc

"Sen nocy letniej" - reż. Robert Czechowski - Teatr Lubuski w Zielonej Górze

Robert Czechowski, dyrektor Lubuskiego Teatru, przygotowuje "Sen nocy letniej" z wypróbowanym zespołem. Słynną sztukę Szekspira zobaczymy już 23 lutego.

"Sen nocy letniej" to jedna z pierwszych komedii napisanych przez Szekspira. W pierwotnym zamyśle najprawdopodobniej powstała jako weselny balet na uroczyste dworskie zaślubiny. Przez niektórych uznawana jest za komiczny odpowiednik tragedii "Romeo i Julia" - donoszą realizatorzy. Mimo swej pozornej prostoty i nieskomplikowania to sztuka łącząca najbardziej różnorodne przejawy ludzkich uczuć i natury świata, a wyzwala je wielka historia miłosna dwóch zakochanych par... A wszystko, co najważniejsze w sztuce, rozstrzyga się w wyjątkowy czas Nocy Świętojańskiej, który pozwala zderzyć świat rzeczywisty ze światem zaczarowanym.

Pasja i trwoga, wstyd i namiętność, miłosne oczarowanie i gwałtowna nienawiść... Typowego dla Szekspira spiętrzenia uczuć będziemy świadkami na zielonogórskiej scenie już 23 lutego.

Robert Czechowski realizuje "Sen nocy letniej" z wypróbowanym zespołem. Za dramaturgię odpowiada Michał Pabian, który pracował tu już ostatnio przy wstrząsającym "Trash Story" Magdy Fertacz. Scenografia to dzieło znanego w Zielonej Górze Jana Polivki, opracowania muzycznego podjął się, współpracujący z LT Damian Neo-genn Lindner. Podobnie jest z autorką kostiumów - Elżbietą Terlikowską, której suknie niezmiennie zachwycają widzów "Stworzeń scenicznych". Co można osiągnąć w choreografii i reżyserii ruchu, Alexandr Azarkevitch, pokazał już w "Po prostu Leon po prostu".

A na scenie pojawią się: Kaja Bień, Anna Chabowska, Marta Frąckowiak, Anna Haba, Karolina Honchera, Kinga Kaszewska-Brawer, Hanna Klepacka, Joanna Koc, Tatiana Kołodziejska, Elżbieta Lisowska-Kopeć, Wojciech Brawer, Przemysław Falej (gościnnie), Jerzy Kaczmarowski, Tomasz Karasiński (gościnnie), Łukasz Kucharzewski, Piotr Lizak, Janusz Młyński, Ernest Nita, Aleksander Podolak, Radosław Poniedziałek (gościnnie), Marek Sitarski.

Lubuski Teatr, 23 lutego, 18.00 - premiera, 27 i 28 lutego, 10.00, 1,2 i 3 marca, 19.00, 5 marca, 19.00 - premiera studencka, 9 marca, 17.00,10 marca, 19.00.

(hak)
Gazeta Lubuska
16 lutego 2013

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia

Napój miłosny
Jitka Stokalska
Opera na Zamku w Szczecinie zaprasza ...