Szymborska inspiruje

"Jesteś piękne - mówię życiu" - reż: Waldemar Śmigasiewicz - Teatr Nowy w Poznaniu

Spektakl ..."jesteś piękne - mówię życiu"... wg Wisławy Szymborskiej będzie można obejrzeć na scenie Teatru Nowego w ramach współpracy Teatru Nowego z Centrum Kultury i Sztuki w Lesznie oraz Teatrem Powszechnym w Warszawie.

..."jesteś piękne - mowię życiu"... nie jest recytają wierszy. Jest to spektakl inspirowany twórczością - zmarłej niedawno, polskiej nobliski i genialnej poetki - Wisławy Szymborskiej. Osobami odpowiedzialnymi za realizację tego projektu są: Joanna Zółkowska oraz Waldemar Śmigłasiewicz. Za inspirację i marzenie należy podziękować osobom, które odwiedziły Krakowski Salon Poezji. Ci nieobojętni na poezję ludzie zasiali w Joannie Żółkowskiej potrzebę stworzenia tego spektaklu.

Nie udałoby się to bez pomocy Waldemara Śmigłasiewicza, który ułożył wiersze w taki sposób, aby oddały one całe piękno życia, aby pokazały jak wielowarstwowe i skomplikowane są przeżycia jednego człowieka. W tym spektaklu widzowie odnajądą wszystkie, nawet te najdrobniejsze detale, które sprawiają, ze ludzki los staje się piękną przygodą i niezwykle pouczającą podróżą.

Prapremiera spektaklu odbyła się 30 czerwca 2011 w Centrum Kultury i Sztuki w Lesznie.

Teatr Nowy w Poznaniu: 12 marca 2012, godz. 19.00, Duża Scena

Adrian Jaworek
Materiały nadesłane
10 marca 2012

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia