Tajemnice mężczyzn kontra sekrety bab

12. Chorzowski Teatr Ogrodowy 2018

Oto, co przygotowujemy na piątek, 17 sierpnia. W Sztygarce tym razem aż dwa znakomite spektakle: najpierw Teatr Ludowy z przedstawieniem Wszystko o mężczyznach, po nim Baby Fundacji Szafa Gra. Będzie pikantnie, śmiesznie i refleksyjnie - dla każdego coś ciekawego.

Bilety można kupić w przedsprzedaży w recepcji Sztygarki i w sieci ticketportal.pl. Uwaga: z biletem na Wszystko o mężczyznach bilet na Baby w promocyjnej cenie 12 złotych (tylko w recepcji Sztygarki!).

Za to dla dzieci aż dwa wydarzenia: w środę 15 sierpnia Dziecinada, czyli wielkie święto najmłodszych. Na początek divadlo PIKI ze Słowacji przedstawi jedną ze swoich kolorowych i zabawnych bajek, później sami (z Fundacją Edukacyjną Kombinatory oraz EPK i aktorką Ewą
Reymann) przygotowujemy własny krótki spektakl. Start o 15:00. W sobotę 18 sierpnia poznańskie TeatRyle zapraszają na szukanie bajek w teatrach. Zaczynamy o 15:00. Na oba wydarzenia wstęp wolny (także na godzinę przed imprezą do Skansenu).

15 sierpnia (środa) o 15:00
w Skansenie
Chorzowski Teatrzyk Ogródkowy
Dziecinada
(bajki są wszędzie. Część 3: w dzieciach)

a na początek słowackie divadlo PIKI z jednym ze swoich kolorowych i zabawnych spektakli (postanowili, że zdecydują sami, czy będzie to O dziewięciu miesiącach czy Kiedy mamy nie ma w domu).
Po spektaklu podczas warsztatów przygotowanych z Fundacją Edukacyjną Kombinatory pod wodzą znakomitej aktorki śląskich teatrów dla dzieci Ewy Reymann sami tworzymy własny spektakl na prawdziwej scenie.
Dla dzieci i dorosłych wstęp wolny, także na godzinę przed wydarzeniem do Skansenu.

17 sierpnia (piątek) o 19:00
w Sztygarce

Teatr Ludowy (Kraków)
Wszystko o mężczyznach

tekst: Miro Gavran
przekład: Anna Tuszyńska
reżyseria i opracowanie muzyczne: Tomasz Obara
scenografia: Marek Braun
kostiumy: Jolanta Łagowska
na scenie: Krzysztof Górecki, Tadeusz Łomnicki / Paweł Kumięga, Piotr Pilitowski
czas trwania: ok. 100 minut

Męski świat, wykreowany ze strzępów rozmów podsłuchanych w siłowni, deklaracji składanych przy kieliszku, buńczucznych gróźb mafiosów z półświatka, nie do końca twardych męskich rozmów, w sytuacjach, kiedy staje się wobec utraty najbliższych... To dramaturgiczne wznowienie tematu znanego ze spektaklu Wszystko o kobietach. Trzech aktorów wciela się w kilkanaście postaci, z pasją i szczerością, dając widzom powód do uśmiechu i jednocześnie do zadumy.

17 sierpnia (piątek) ok. 21:00
w Sztygarce

Fundacja Szafa Gra (Ornontowice)
Baby

tekst: Sandra Jaworudzka
reżyseria: Iwona Woźniak
opracowanie muzyczne: Nina Wolska, Olga Chrzan
reżyseria światła: Sergiusz Brożek
kostiumy i scenografia: Aleksandra Malczyk
na scenie: Olga Chrzan, Nina Wolska, Maria Baładżanow

czas trwania: ok. 60 minut

Framuga lśniącego okna to brama, w której malowany jest codziennie niezwykły obraz. Oto rozpoczyna się poranny rytuał wyglądania bab przez okna. Czy to kobiety solidarne i postępowe, czy raczej może zaściankowe i chowające się po kątach baby? Jedno jest pewne: baby babom zgotowały ten los.
Uwaga: promocja! Z biletem na spektakl Wszystko o mężczyznach bilet na Baby w cenie 12 zł (tylko w recepcji Sztygarki)

18 sierpnia (sobota) o 15:00
w Skansenie
Chorzowski Teatrzyk Ogródkowy
Bajki są wszędzie. Część 4: w teatrach

Razem z poznańską grupą TeatRyle przyjrzymy się procesowi powstawania spektaklu dla dzieci. TeatRyle w zabawny sposób połączą własne doświadczenia aktorskie, opowieść o tekstach i lalkach oraz warsztaty z najmłodszymi.
Dla dzieci i dorosłych wstęp wolny, także na godzinę przed wydarzeniem do Skansenu.

(-)
Materiał organizatora
14 sierpnia 2018
Wątki
Lato 2018

Książka tygodnia

Pokusa przebaczenia
Oficyna Literacka Noir Sur Blanc
Donna Leon

Trailer tygodnia