Tajemniczy uwodziciel i jego ofiara

"Tajemniczy Mr Love", Teatr Muzyczny w Gdyni

Henryk Rozen reżyseruje w Gdyni farsę kryminalną "Tajemniczy Mr Love" Karoline Leach. - Będzie trochę wesoło i trochę sentymentalnie, bo takich propozycji brakuje w trójmiejskich teatrach - mówi reżyser. Premiera 20 marca na Małej Scenie Teatru Muzycznego.

- To historia oszusta matrymonialnego - opowiada Violetta Czajewska-Chrzanowska, rzecznik Teatru Muzycznego. - George próbuje oczarować kolejną ze swoich ofiar, marzącą o prawdziwej miłości starą pannę Adelajdę. Tylko że z czasem zaplanowane przez niego wydarzenia wymykają się spod kontroli i toczą inaczej, niż by chciał. Kryminalna farsa z błyskotliwą fabułą i zaskakującymi zwrotami sytuacji. 

Dla niektórych "Tajemniczy Mr Love" to opowiedziany z przymróżeniem oka dramat o potrzebie miłości i chęci realizowania jej za wszelką cenę.

W roli Adelajdy zobaczymy Magdalenę Smuk, którą pamiętamy m.in. z ról Roxi w "Chicago" i fryzjerki w "Szalonych nożyczkach". Jako George wystąpi Rafał Ostrowski (Billy Flynn w "Chicago", Fred i Petrukio w "Kiss me, Kate"). - Wbrew pozorom to trudna rola, ale Rafał da sobie radę. Dla aktorów musicalowych, którzy mają do czynienia z tekstem dramatycznym, takie zetknięcie bywa odświeżające - uważa Henryk Rozen, reżyser spektaklu. Rozen przed laty był kierownikiem artystycznym Muzycznego i dyrektorem działającego przy nim Studium Wokalno-Aktorskiego. Dziś zajmuje się głównie realizacją słuchowisk dla Teatru Polskiego Radia. 

- "Tajemniczy Mr Love" to tekst rozrywkowy. Będzie trochę wesoło i trochę sentymentalnie, bo takich propozycji brakuje w trójmiejskich teatrach. Ostatnio wszystko w nich takie poważne. Lżejszego repertuaru nie ma zbyt wiele i nasz spektakl ma tę lukę wypełnić - dodaje Rozen.

Katarzyna Fryc
Gazeta Wyborcza Trójmiasto
2 marca 2009

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia