Tak daleko, tak blisko...

14 sierpnia, odbędzie się koncert inauguracyjny Festiwalu Muzycznego „Chopin i jego Europa".

17. Międzynarodowy Festiwal Muzyczny „Chopin i jego Europa", opatrzony podtytułem „Tak daleko, tak blisko...", będzie trwał od 14 do 31 sierpnia br.

 

Obok twórczości Chopina usłyszymy arcydzieła Pękiela, Lipińskiego, Wańskiego, Gołąbka, Gesualda, Bacha, Zelenki, Beethovena, Berlioza, Rossiniego, Schuberta, Schumanna, Brahmsa, Rachmaninowa, Liszta, ale również Szymanowskiego, Lutosławskiego, Strawińskiego - w 50-lecie jego śmierci - oraz Weinberga i Koczalskiego.

W Warszawie w tym roku usłyszymy 34 koncerty: wielka symfonika, opery, znakomita kameralistyka, szczypta jazz'u i recitale gwiazd w Filharmonii Narodowej, Teatrze Wielkim - Operze Narodowej, na Zamku Królewskim i w Bazylice św. Krzyża.

Festiwal otworzy „Verbum nobile" Stanisława Moniuszki, które pod batutą Fabio Biondiego po raz pierwszy zabrzmi na instrumentach historycznych - to kontynuacja jednego z najważniejszych projektów koncertowych i fonograficznych Instytutu, obejmującego wykonanie i utrwalenie na płytach zarówno oper, pieśni, jak i mniej znanych dzieł tego kompozytora.

Prawie wszystkie koncerty festiwalowe (za wyjątkiem koncertu 21.08 o godz. 21:00 i koncertów w Bazylice św. Krzyża) dostępne będą w bezpłatnym streamingu na kanale Youtube Instytutu (www.youtube.com/chopininstitute). Wiele koncertów wysłuchać też będzie można w transmisji radiowej, na antenie Programu Drugiego Polskiego Radia.

Więcej o Festiwalu na stronie: https://festiwal.nifc.pl/pl.

Bilety dostępne są już od 30 zł na stronie https://bilety.nifc.pl.

(-)
Materiał organizatora
14 sierpnia 2021
Wątki
#MUZYKA

Książka tygodnia

Dostojewski. Portret intymny
Wydawnictwo Prószyński i S-ka
Alex Christofi

Trailer tygodnia