Tańcem przez historię jazzu

"Jazz Dance Back and Forth" - chor: Bill Goodson - Kielecki Teatr Tańca

Teatry rewiowe, musicale, jazz lat 20. i 30. ubiegłego wieku, wybitni tancerze Josephine Baker czy Fred Astaire i współczesny taniec - "Jazz Dance Back and Forth", show prezentujący historię tańca jazzowego pokaże w sobotę na dużej scenie KCK Kielecki Teatr Tańca.

Spektakl premierę miał w grudniu ubiegłego roku. To sceniczna opowieść o tańcu jazzowym, od afrykańskich korzeni, przez dixieland, taniec rewiowy, musicalowy, gospel po jego współczesne hip-hopowe czy latynoskie wersje. Na przedstawienie składa się 13 różnorodnych choreografii przygotowanych przez Billa Goodsona, który współpracował z gwiazdami muzyki pop, m.in. Michaelem Jacksonem czy Glorią Estefan, przygotował także choreografię do filmów i widowisk w paryskim Moulin Rouge. 

Dla 30 tancerzy występujących na scenie przygotowano aż 120 kostiumów. Żywiołowe układy choreograficzne przeplatane są miniwykładem o historii tańca jazzowego prezentowanym przez szefową grupy Elżbietę Szlufik-Pańtak oraz fragmentami filmów pokazującymi wybitnych tancerzy, próby i układy choreograficzne z musicali oraz artystycznym reportażem Dominika Rakoczego. Oszałamiający energią tańca, feerią barw kostiumów i świateł spektakl to doskonała rozrywka na karnawał.

Początek spektaklu w sobotę o godz. 18. Bilety w cenie 30, 40, 50 i 60 zł w kasie Filharmonii Świętokrzyskiej (tel. 041 368 05 01).

akp
Gazeta Wyborcza Kielce
9 stycznia 2010

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia