Tancerze w Bilbao

"Eugeniusz Oniegin" - reż. Michał Znaniecki - Opera Krakowska w Krakowie

Balet Opery Krakowskiej wystąpi na scenie operowej Abao-Olbe w Bilbao. Tancerze będą uczestniczyli w premierze "Eugeniusza Oniegina" Piotra Czajkowskiego wyreżyserowanej przez Michała Znanieckiego, ze scenografią Luigi Scoglio i choreografią Diany Theochadaris

Wystawiony w Krakowie 10 grudnia ub.r. "Eugeniusz Oniegin" w reżyserii Znanieckiego był międzynarodową koprodukcją Opery Krakowskiej, Teatru Wielkiego im. S. Moniuszki w Poznaniu, Teatro Argentino de La Plata (Argentyna) oraz Abao-Olbe w Bilbao (Hiszpania).

Teraz ta sama inscenizacja, choreografia oraz krakowskie dekoracje, lecz z udziałem miejscowych artystów zaistnieją w miastach wszystkich partnerów koprodukcji. W Argentynie "Eugeniusz Oniegin" miał premierę w marcu, ale pojechały tam jedynie krakowskie dekoracje. Do Bilbao natomiast zaproszeni zostali krakowscy tancerze, którzy wystąpią w czterech spektaklach: 9, 12, 15 i 18 bm. W przyszłym roku inscenizacja pokazana zostanie na scenie Teatru Wielkiego im. Stanisława Moniuszki.

(AMS)
Dziennik Polski
11 kwietnia 2011

Książka tygodnia

Tajemnicze dziecko
Wydawnictwo Media Rodzina
E.T.A. Hoffmann (Ernst Theodor Amadeus Hoffmann)

Trailer tygodnia