Tańczący goście z Mińska

"Korsarz" - Międzynarodowy Konkurs Baletowy Złote Pointy w Szczecinie

17 kwietnia w Szczecinie ruszy coroczny konkurs Złote Pointy - o tytuł najlepszego absolwenta szkół baletowych w Polsce. Inauguracją konkursu będzie - balet "Korsarz" w wykonaniu tancerzy z Mińska

Wacław Niżyński, Rudolf Nuriejew, Margot Fonteyn, Michaił Barysznikow, Maja Plisiecka - te nazwiska elektryzują od dziesięcioleci publiczność baletową na całym świecie. O każdym z tych tancerzy i tancerek pisano, iż odznaczali się doskonałą techniką i niespotykaną ekspresyjnością. Do dziś pozostają wzorem dla wielu adeptów baletowych. Być może przed uczestnikami tegorocznego Międzynarodowego Konkursu Baletowego "ZŁOTE POINTY 2010" podobna kariera i sława, jaką osiągnęli wspomniani tancerze. Już bowiem 17 kwietnia w Szczecinie ruszy ten coroczny konkurs o tytuł najlepszego absolwenta szkół baletowych w Polsce.

Inauguracją konkursu będzie baletowa niespodzianka i jednocześnie gratka dla fanów tej sztuki - balet "Korsarz" w wykonaniu tancerzy z Mińska, w opracowaniu Urana Azymova i Wiktora Davidiuka. Spektakl odbędzie się 18 kwietnia w Teatrze Polskim. Bilety na przedstawienie będą do nabycia w kasie szczecińskiej Opery na Zamku już od 29 marca.

(MON)
Kurier Szczecinski
26 marca 2011

Książka tygodnia

Wpadnij, to pogadamy...
Wydawnictwo Universitas
Krzysztof Orzechowski, Łukasz Maciejewski

Trailer tygodnia

Roxana Songs
Krystian Lada
Lada wybrał na miejsce nagrania „Roxa...