Taneczna premiera w Operze na Zamku

"Ogniwa" - Opera na Zamku w Szczecinie

16 listopada Opera na Zamku zaprosi nas na premierę spektaklu "Ogniwa" - wieczór nowych choreografii do muzyki Witolda Lutosławskiego.

Mała suita, Muzyka żałobna, Łańcuch I i II stały się kanwą spektaklu baletowego z muzyką w wykonaniu orkiestry Opery na Zamku w Szczecinie pod batutą Jerzego Wołosiuka.

Ogniwa - wieczór nowych choreografii do muzyki Witolda Lutosławskiego to spektakl, w którym muzyka wybitnego polskiego kompozytora połączy artystów z różnych zakątków świata. Spotkali się w nim reprezentanci młodego artystycznego pokolenia: Kaya Kołodziejczyk - kreatywna warszawska choreograf, zwyciężczyni ogólnopolskiego konkursu dla młodych cho­reografów, Piotr Czubowicz tancerz i choreograf z Les Ballets de Monte-Carlo, oraz Ilian Garnetz - skrzypek pochodzący z Mołdawii, zwycięzca najbardziej prestiżowych konkursów skrzypcowych na świecie. Zaproszenie do współpracy przyjął również wybitny, niezwykle doświadczony artysta sceny baletowej Robert Glumbek. Taniec w jego choreograficznej koncepcji to zjawiskowe połączenie ruchu i emocji, które po prostu trzeba zobaczyć. Ponieważ na co dzień tworzy on na innych szerokościach geograficznych naszego globu, druga taka okazja może szybko się nie powtórzyć.

Grey Summer (Mała suita W. Lutosławski) chor. Piotr Czubowicz

Aria di Prefiche (Muzyka żałobna W. Lutosławski) chor. Kaya Kołodziejczyk

Pewnego razu - teraz (Łańcuch I i Łańcuch II W. Lutosławski) chor. Robert Glumbek

Bilety:

16.11.2013, godz. 19 - Premiera: 40-60 zł

Bilety: Spektakl popremierowy 17 listopada, godz. 18

osoby dorosłe 30-45 zł

młodzież do 19 r. ż. 15-22,5 zł

studenci: (miejsca II, III) 15-20 zł

zbiorowe: pow. 10 osób 20-35 zł

(-)
Materiał Teatru
29 października 2013

Książka tygodnia

Białość
Wydawnictwo ArtRage
Jon Fosse

Trailer tygodnia