Taneczny hit na DVD

"12 ławek" - reżyseria: Jarosław Staniek - Teatr Muzyczny w Gdyni

Taneczny hit "12 Ławek" ponownie w Teatrze Muzycznym. Tym razem na premierowym pokazie DVD podczas Bruk Festivalu. Do sklepów wydawnictwo trafi w przyszłym roku.

Spektakl "12 Ławek" to jeden z ciekawszych projektów zrealizowanych w Teatrze Muzycznym w Gdyni. Premiera miała miejsce 5 lutego 2005 r. Był to niekwestionowany powiew świeżości, młodości i niebywałej energii. Spektakl wyreżyserował Jarosław Staniek, współpracował z nim Maciej Florek, Marcin Peżyna oraz Piotr Ostaszewski.

Na scenie poza znanym dzisiaj szerokiej publiczności Maciejem Florkiem pojawiła się liczna grupa utalentowanych tancerzy i tancerek, a także 10 muzyków specjalizujących się w stylach takich jak reggae, hip-hop, dancehall czy R&b. 
"12 Ławek" to swoisty manifest młodego pokolenia początku XXI wieku, dla którego istotną rolę w życiu stanowi kultura hip-hop. Tancerze przedstawiają 12 tematów - m.in. Polskę, Dumę, Wolność, Imprezę, Jedzenie. O muzyczną warstwę projektu zadbali najlepsi polscy artyści związani z hip-hopem i pokrewnymi mu gatunkami: Sistars, Kaszalot, RDW, Tede, Mateo, Dj 600 V, Numer Raz, R!codeh, Marika, Rufin MC, Norbullo, Zag.Mad.Fany oraz O.S.T.R. Ścieżka dźwiękowa trafiła do sklepów kilka tygodni po premierze spektaklu.
Rok temu podczas Bruk Festivalu pojawiła się szansa na powrót widowiska na deski teatru. Do pokazu miało dojść podczas jubileuszowego, piątego Bruk Festivalu w tym roku. Niestety publiczność nie zobaczy swoich ulubieńców na żywo, a jedynie na wielkim ekranie. 

21 czerwca w Teatrze Muzycznym w Gdyni, po zakończeniu finału turnieju Mighty4 Poland 2009, odbędzie się premierowy pokaz spektaklu na DVD. Odbędzie się on w ramach Międzynarodowego Festivalu Teatralnego podczas Europejskich Dni Kultury i Sztuki Ulicznej – Bruk Festival 2009. To wyjątkowa okazja, aby zobaczyć filmowy zapis spektaklu, bowiem sprzedażowa premiera płyty DVD będzie miała miejsce dopiero w przyszłym roku.
(mb)

KW
kulturaonline.pl
17 czerwca 2009

Książka tygodnia

Utalentowani jak Nardelli
Sekcja Krytyków Teatralnych ZASP
red.: Anita Nowak, Krystyna Piaseczna, Piotr Rudzki

Trailer tygodnia