Taneczny świat Chopina

europejskie tournee spektaklu

Spektakl "Taneczny świat Chopina", przygotowany przez krakowski Balet Dworski "Cracovia Danza" na Rok Chopinowski, obejrzało już ponad 30 tys. widzów w kraju i za granicą.

Jutro przedstawienie będzie prezentowane w Salzburgu, w Wiener Saal w Mozarteum, w ramach cyklu "Chopin na salonach Europy", projektu dofinansowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Do końca października spektakl obejrzą jeszcze widzowie francuskiego Aix-en-Provence oraz belgijskiego Charleroi.

- Ten spektakl doskonale wpisał się w obchody Roku Chopinowskiego. Skojarzenie Chopina z tańcem wydawało się banalne, tymczasem okazało się rewolucyjne, a sięganie do źródeł wręcz odkrywcze. To duża satysfakcja dla nas, że przedstawienie trafiło do tak ogromnej liczby osób, pochodzących z różnych środowisk. Spektakl jest odbierany entuzjastycznie, i to zarówno za granicą, jak w Polsce - mówi w rozmowie z "Dziennikiem Polskim" Romana Agnel, dyrektor Baletu Dworskiego "Cracovia Danza", choreografka przedstawienia.

"Taneczny świat Chopina" prezentowany był m.in. we Francji, Hiszpanii, Japonii (w ramach Festiwalu La Folle Journée 2010 - Szalone Dni Muzyki), a także w Chinach podczas Dni Kultury Polskiej.

(AMS)
Dziennik Polski
18 października 2010

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia