Taneczny weekend

Centrum Kultury w Lublinie

Już w najbliższy weekend zapraszamy na dwa spektakle taneczne. Pierwszy z nich - "Matylda R. Wszyscy jesteśmy super" - to opowieść o kobiecie idealnej, takiej jak tytułowa Matylda Rupieciowska, która dla pięciu innych kobiet stała się symbolem perfekcji. Czy w dążeniu do ideału zatracą własna tożsamość?

Na inne pytanie postara się z kolei odpowiedzieć spektakl Lubelskiego Teatru Tańca. "Stalking Paradise", przygotowany pod kierunkiem norwesko-estońskiego duetu choreografów Roosna i Flak, stawia pytania o różne aspekty wiary w naszym życiu.

Dodatkowo zapraszamy tancerzy i młodych choreografów na warsztaty taneczne z Karoliną Garbacik. Punktem wyjścia pracy podczas warsztatu będzie kombinacja ruchów, którą uczestnicy będą mogli poddać subiektywnej, indywidualnej obróbce. Jednolity i narzucony schemat paradoksalnie posłuży do uświadomienia sobie i budowania swoistego, własnego języka ruchu.

Matylda R. Wszyscy jesteśmy superkarolina garbacik
20.03 / pt. / godz. 19.00

Lubelski Teatr Tańca – Stalking Paradise
21.03 / sob. / godz. 19.00

Sala Widowiskowa
bilet: 20/ 30 zł, bilet grupowy: 15 zł
karnet: 30/50 zł (obejmuje spektakle "Stalking Paradise" i "Wszyscy jesteśmy super")

Powtarzam, więc tworzę – warsztat z Karoliną Garbacik
21.03 / sob. / godz. 11.30-14.45
opłata: 40 zł / zapisy: warsztaty.taniec@ck.lublin.pl

Matylda R. Wszyscy jesteśmy super

Cudowne dziecko, młoda obiecująca gwiazda, doceniona artystka, efektywna kobieta biznesu, kochająca matka, atrakcyjna żona, perfekcyjna pani domu, lojalna przyjaciółka, czarodziejka niepospolitych imprez i inspirujących spotkań. Sprawdza się w każdej z ról. Ideał. A Ty?

Matylda R. wymyka się schematom. Ruch, słowa, muzyka i multimedia zostały użyte, by pokazać piękno w najsmutniejszym wydaniu. Twórczyni spektaklu, Karolina Garbacik, zaprosiła do współpracy przy projekcie kobiety, których biografie i wizerunek mogą wywoływać podziw i zazdrość. Każda z nich miała swój udział w projekcie – tańczyły, pisały muzykę, tworzyły scenografię. Tytułowa Matylda R. to postać fikcyjna, która zostaje powołana do życia dzięki interakcji z potencjalnymi widzami poprzez profil na Facebooku, bloga oraz kontakty z mediami. Dynamiczny spektakl z udziałem dwóch tancerek opowiada o dążeniu do perfekcji za cenę własnej tożsamości. Wizerunek staje się nie środkiem, a celem samym w sobie.

Lubelski Teatr Tańca – Stalking Paradise


W co wierzymy? Dlaczego wierzymy w to, co robimy? Dlaczego tak trudno jest pogodzić ze sobą różne przekonania?
Rozmaite elementy wiary poddane są analizie w spektaklu zarówno poprzez ruch, jak i dźwięk oraz tekst: dogmatyzm, płynność, zmiana, stabilność, adaptacja. Na jakiej podstawie podejmujemy nasze decyzje? Podejmujemy działania, aby wypełnić społeczne oczekiwania, czy raczej kierując się przede wszystkim własnymi przekonaniami? Jak rozpoznajemy różnicę pomiędzy tymi dwiema opcjami – czy w ogóle istnieje między nimi jakaś istotna różnica?

kasa czynna: pon.-pt. w godz. 10.00-19.00 oraz na godzinę przed wydarzeniem
tel.: 81 466 61 40

(-)
Materiał Centrum Kultury
17 marca 2015

Książka tygodnia

Trailer tygodnia

Film balkonowy
Paweł Łoziński
Czy każdy może być bohaterem filmu? C...