Teatr Baj na Festiwalu w Buenos Aires

Soy Festival! w Buenos Aires

Od 24 lutego Teatr Baj zagości w egzotycznym Buenos Aires, gdzie artyści lalkowi zagrają wielokrotnie nagradzany spektakl Marcina Jarnuszkiewicza „Gęś, Śmierć i Tulipan". Przedstawienie będzie prezentowane w ramach Soy Festival!, który odbędzie się w słynnym Tecnópolis (Buenos Aires, Argentyna).

Tecnólolis jest rządową instytucją kultury, której działalność dedykowana jest najmłodszym, czyli dzieciom. W jednym budynku, nowocześnie wyposażonym i bardzo przemyślanym, stworzono sale kinowe, teatralne, edukacyjne, interaktywne muzeum, sale multimedialne oraz zaprasza się artystów z całego świata.

Teatr Baj został wyłoniony w selekcji festiwalowej i wystąpi z uznanymi na świecie zespołami artystycznymi jak: Teatr y Su Doble z Chile (www.teatroysudoble.cl), Kapania Teatralna Le Carrousel z Kanady (www.lecarrousel.net), Teatr LA TAL z Hiszpanii (www.cialatal.com), Onirica Mecanica również z Hiszpanii (www.oniricamecanica.com) oraz Kompania Mafalda ze Szwajcarii (www.teresarotemberg.com).

O spektaklu „Gęś, Śmierć i Tulipan": Pewnego dnia Gęś spotyka Śmierć. Nie... Pewnego dnia Gęś zauważa Śmierć, która przecież towarzyszyła jej od zawsze, od dnia narodzin. Jak teraz zmieni się jej świat? Czy życie ze Śmiercią u boku aż tak bardzo będzie różniło się od dotychczasowego?
Reżyser Marcin Jarnuszkiewicz, zainspirowany książką niemieckiego autora Wolfa Erlbrucha „Gęś, śmierć i tulipan", przedstawia prostą historię spotkania Gęsi i Śmierci w niezwykle poetycki sposób. Muzyka i obrazy stają się ważniejsze niż słowa, które padają rzadko: najważniejsze wydarza się pomiędzy i ponad nimi. Ten spektakl jest zaproszeniem do wzruszeń i przemyśleń.

Kalendarium występów Teatru Baj podczas pobytu w Argentynie:
24, 25, 26 i 27 lutego, godzina 18:30 (czasu polskiego 22:30)
„Gęś, Śmierć i Tulipan" reż. Marcin Jarnuszkiewicz, Tecnópolis, Buenos Aires, Argentyna

(-)
Materiał Teatru
16 lutego 2018

Książka tygodnia

Wpadnij, to pogadamy...
Wydawnictwo Universitas
Krzysztof Orzechowski, Łukasz Maciejewski

Trailer tygodnia

Roxana Songs
Krystian Lada
Lada wybrał na miejsce nagrania „Roxa...