Teatr BARAKAH — Inni ludzie

"Inni ludzie" - reż. Maciej Gorczyński - Teatr Barakah w Krakowie

Przedstawienie oparte na fragmentach ,,Innych ludzi", ostatniej powieści autorstwa Doroty Masłowskiej, najbardziej przenikliwej pisarki młodego pokolenia.

Spektakl opowiada o romansie Kamila, 32-letniego dresiarza, marzącego o karierze muzyka hip-hop i Iwony, przeżywającej kryzys małżeński, przedstawicielki wielkomiejskiej klasy średniej. To pretekst do refleksji nad zanurzonym w pop kulturze, poetyckim i wulgarnym językiem, którym posługują się stworzone przez Masłowską postacie, uniemożliwiającym im nawiązanie autentycznych relacji.

Poszczególne języki pierwszo i drugoplanowych bohaterów tworzą wspólnie fascynującą, muzyczną fonosferę – aurę wielkiego miasta. Interesuje nas stworzona w ,,Innych ludziach" perspektywa, którą otworzyć można za pomocą następujących pytań: czy to my posługujemy się językiem, czy też język przejął kontrolę nad nami? Czy istnieje sfera niewerbalnego porozumienia i czy w jakikolwiek sposób może być ona uświadomiona i poddana refleksji? Na czym polega twórczość w dziedzinie języka?

BILETY: 40 zł [normalne] / 30 zł [ulgowe]
Zakup:
- w kasie Teatru Barakah przy Paulińskiej 28: pn.-pt. w godz. 10:00-17:00
- na stronie Teatru
- przed spektaklem (jeśli są jeszcze wolne miejsca)
Rezerwacja:
- rezerwacje@teatrbarakah.com
- 12 397 80 47

Anna Wyrwik
Materiał nadesłany
10 lipca 2020

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia

Ballady i romanse
Gabriel Gietzky
Cóż może być bardziej romantycznego, ...