Teatr Barakah online

"Ja, Sendlerowa" - reż. Ana Nowicka - Teatr Barakah

"Sendlerowa" na razie nie trafi na amerykańską scenę. Barakah zostaje w Polsce i pokazuje spektakl online.

To opowieść o nieprzejednaniu w świecie ryzykownych wyborów, osobistej niepodległości i ostatecznej samotności bohaterstwa. Spektakl Teatru Barakah " od 11 listopada będzie dostępny w sieci.

Teatr Barakah ze spektaklem „Ja, Sendlerowa" miał w tym roku gościć w amerykańskim teatrze Tricklock Company z Albuquerque. Ponieważ ze względu na pandemię wyjazd ten nie jest możliwy, teatr przygotował dla polskich i amerykańskich widzów specjalny pokaz spektaklu online.

- Sendlerowa występuje jako symbol nieprzejednania w świecie ryzykownych wyborów, symbol walki o pokój, niepodległości osobistej, także jako symbol międzyludzkiej empatii walczącej z bezwzględną, chłodną maszyną - mówią o spektaklu jego twórcy. I dodają, że „Ja, Sendlerowa" jest także opowieścią o przejmowaniu osobistej historii dla zbiorowego poczucia komfortu, opowieścią o ostatecznej samotności bohaterstwa, rozczarowaniu oraz o samotności człowieka wobec okrucieństwa i obojętności świata.

Reżyserką spektaklu jest Ana Nowicka, tekst przegotował Bartek Harat, muzykę Adrian Konarski, a choreografię Katarzyna Kleszcz. Za scenografię i kostiumy odpowiada Monika Kufel, która występuje także w roli Ireny Sendlerowej. W obsadzie także: Alicja Czarnik, Aleksandra Konior-Gapys, Kamila Klimczak, Karol Śmiałek i Łukasz Gawroński. Spektakl przeznaczony jest dla widzów od 16 lat.

Pokaz online odbędzie się 11 listopada o godz. 19 i będzie dostępny przez 24 godziny. Spotkanie online z twórcami odbędzie się 14 listopada o godz. 19.00 i będzie dostępne do 31 grudnia. Nagrania można śledzić na kanale Teatru Barakah na portalu YouTube na profilu teatru na Facebooku, na stronie internetowej Teatru Barakah.

Julia Kalęba
Dziennik Polski
7 listopada 2020
Portrety
Ana Nowicka

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia

Ballady i romanse
Gabriel Gietzky
Cóż może być bardziej romantycznego, ...