Teatr Bez Sceny u Marchołta

"Przy drzwiach zamkniętych" - reż: A. Dopierała - Teatr Bez Sceny, Katowice

10 października (w poniedziałek) o 19. 15 w klubie Marchołt w Katowicach Teatr Bez Sceny zagra spektakl "Przy drzwiach zamkniętych" Sartre\'a w reżyserii i ze scenografią Andrzeja Dopierały

Z recenzji:

"(...) Andrzej Dopierała postarał się, by sztuka rozpoczynała się lekko (trafia się w niej nawet na początku parę ładnych, subtelnych żartów). Dzieli opowieść kilkoma punktami kulminacyjnymi (jednym z wyrazistych momentów jest głośne przyznanie, że wszyscy więźniowie są mordercami, innym – początek intryg i wzajemnych złośliwości czy policzek wymierzony Stelli) – i dba o to, by napięcie w każdej kolejnej części coraz bardziej rosło. Dzięki takiemu rozkładowi emocji spektakl ogląda się z zapartym tchem i nawet znajomość finału (którego można się przecież domyślić) nie przeszkodzi w delektowaniu się historią.

Warte uwagi jest połączenie interpersonalnych konfliktów, strachu i agresji postaci ze scenografią (to także dzieło Andrzeja Dopierały). Miękkie pufy, brak ostrych krawędzi i wszechobecna, również w strojach aktorów, biel sugerują spokój i wygodę. To pomoże uwypuklić cierpienia psychiczne, dramaty, rozgrywające się w słowach i myślach postaci. Piekło tworzy się na oczach publiczności, a przecież łatwo byłoby go uniknąć. (...)"

Izabela Mikrut 
http://tu-czytam.blogspot.com/2010/12/jean-paul-sartre-przy-drzwiach.html

MARCHOŁT - Klub Niezależnych Stowarzyszeń Twórczych, ul. Warszawska 37, Katowice

(-)
Materiał Teatru
8 października 2011

Książka tygodnia

Białość
Wydawnictwo ArtRage
Jon Fosse

Trailer tygodnia