Teatr Groteska na Festiwalu Literatury dla Dzieci 2016

Festiwal Literatury dla Dzieci 2016

Serdecznie zapraszamy na spektakl pt. "Doktor Dolittle" w dn. 9 czerwca w ramach Festiwalu Literatury dla Dzieci 2016: Od 6 do 12 czerwca największa europejska impreza poświęcona wyłącznie książkom dla najmłodszych zawita w Krakowie. W programie ponad czterdzieści wydarzeń, w tym spotkania z niekwestionowanymi gwiazdami literatury dla najmłodszych: Rafałem Kosikiem, Andrzejem Maleszką i Wojciechem Widłakiem. A także wystawy, warsztaty, spektakle, koncert i rodzinna gra miejska.

Festiwal Literatury dla Dzieci to znakomita okazja, aby spotkać się z ulubionym autorem. Tych nie zabraknie również w Krakowie na czele z Grażyną Bąkiewicz (Mieszko, ty wikingu!), Rafałem Kosikiem (autor cykli Felix, Net i Nika oraz Amelia i Kuba), Andrzejem Maleszką (cykl Magiczne drzewo), Jarosławem Mikołajewskim (Aniołki kota Cagliostro. Uśmiech Bambola), Wojciechem Widłakiem (cykl Pan Kuleczka). Z kolei warsztaty plastyczne poprowadzą m.in. Daniel de Latour, Grażka Lange, Marianna Oklejak, Paweł Pawlak czy Tomasz Samojlik.

W programie znalazły się również aż trzy przedstawienia teatralne! Dla przedszkolaków bajka edukacyjna Akademia Pana Piórko w Staromiejskim Centrum Kultury Młodzieży. Dla nieco starszych dzieci – przebojowy musical Doktor Dolittle w Teatrze Groteska i Mały Książę według Antoine'a de Saint-Exupéry'ego w Krakowskim Teatrze Scena STU.

Nie mniej interesująco zapowiadają się wystawy. Plenerowa wystawa na Placu Szczepańskim Butenko PINXIT! przypadnie do gustu nie tylko miłośnikom Gapiszona. Próbkę najlepszej litewskiej ilustracji dla dzieci będzie można zobaczyć w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha, a klasyków polskiej ilustracji i Mapy wg książki Aleksandry i Daniela Mizielińskich w Podgórskiej Bibliotece Publicznej.

To nadal nie wszystko. Emocjonująca wyprawa do Królestwa Opowieści czeka śmiałków, którzy wezmą udział w rodzinnej grze miejskiej Łowcy sekretów. Spragnieni literackiej porady na receptę powinni natomiast odwiedzić Ostry Dyżur Literacki, który 10 i 11 czerwca otworzy swe podwoje na Placu Szczepańskim. Na zakończenie niezwykły folkowy koncert Joanny Sarneckiej, która słowami czaruje dźwięki a dźwiękami dzieci. Będzie to zgoła niezwykłe wydarzenie, coś w czym jeszcze nie braliście udziału i czego na pewno nie zapomną nie tylko dzieci.

Szczegółowy program: http://bit.ly/FLDD_Krakow_2016.

Na wszystkie wydarzenia wstęp jest bezpłatny, ale obowiązuje wcześniejsza rejestracja. Więcej informacji na stronie: fldd.pl oraz na Facebooku.

(-)
Materiał Teatru
31 maja 2016
Portrety
Adolf Weltschek

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia