Teatr Groteska po raz 16 zaprasza na wielkie smocze święto

16. Wielka Parada Smoków - Teatr Groteska w Krakowie

Z podwawelskich czeluści na powierzchnię wypełzną niezwykłe stwory. To oznacza, że przed nami 16. Wielka Parada Smoków. Tym razem twórców smoczych postaci, biorących udział w paradzie, zainspirowała wyobraźnia europejskich mistrzów malarstwa.

- Wierzymy, że tegoroczne hasło parady, nawiązujące do największych osiągnięć kultury europejskiej, pozwoli obdarzyć smoki wyjątkowym czarem i pięknem - twierdzą organizatorzy wydarzenia.

Wielkie widowisko plenerowe na Wiśle

Widowisko plenerowe możemy oglądać w sobotę o godz. 22 w Zakolu Wisły pod Wawelem. To wydarzenie, podczas którego muzyka, światło, dymy, lasery, sztuczne ognie i gigantyczne, latające smoki łączą się we wspólnym tańcu nad nurtami rzeki. Wszyscy, którzy widzieli poprzednie edycje potwierdzają, że zapiera ono dech w piersiach.

Podczas widowiska zostaną zaprezentowane wielkogabarytowe, pływające i latające smoki. Niesamowite stwory umieszczone na barkach i statkach są animowane przez aktorów Teatru Groteska. W tym roku w widowisku wezmą udział smoki, których projekty zostały zainspirowane tradycją i kulturą z czterech stron świata. Reżyserem i pomysłodawcą spektaklu jest Adolf Weltschek

Parada Smoków ulicami Starego Miasta

W niedzielę 5 czerwca ulicą Grodzką na Rynek Główny przejdzie barwna i roztańczona Wielka Parada Smoków, której towarzyszyć będą przebierańcy, bębniarze i muzycy. Na kilka godzin wszyscy staną się aktorami olbrzymiego, plenerowego widowiska, które obserwują tysiące mieszkańców Krakowa i specjalnie przyjeżdżający na tę okazję turyści.

W konkursie na Najpiękniejszego Smoka 16. Wielkiej Parady Smoków weźmie udział niemal 40 oryginalnych, barwnych stworów, inspirowanych twórczością najwybitniejszych, europejskich malarzy, m.in. Picassa, Pollocka, Klimta czy van Gogha.

- Wszystkich miłośników smoków i dobrej zabawy zapraszamy do współtworzenia tego barwnego smoczego wydarzenia, które każdego roku gromadzi tysiące mieszkańców Krakowa i turystów z całego świata - zapraszają organizatorzy.

Smoczy Piknik Rodzinny

Przez cały weekend na bulwarach przy Smoczej Jamie sympatyczne bestie zapraszają na piknik rodzinny. Na odwiedzających czekać będą konkursy, występy, gry i zabawy.

16. Wielka Parada Smoków 4-5 czerwca 2016 wstęp wolny

Więcej informacji na www.groteska.pl oraz www.paradasmokow.pl

Angelika Nęcka
Gazeta Krakowska
27 maja 2016

Książka tygodnia

Biała jak mleko, czerwona jak krew
Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Alessandro D'Avenia

Trailer tygodnia

Romans wschodni
Victoria Vatutina i Olga Bilas
Koncert spina w harmonijną całość kla...