Teatr Groteska po raz 16 zaprasza na wielkie smocze święto

16. Wielka Parada Smoków - Teatr Groteska w Krakowie

Z podwawelskich czeluści na powierzchnię wypełzną niezwykłe stwory. To oznacza, że przed nami 16. Wielka Parada Smoków. Tym razem twórców smoczych postaci, biorących udział w paradzie, zainspirowała wyobraźnia europejskich mistrzów malarstwa.

- Wierzymy, że tegoroczne hasło parady, nawiązujące do największych osiągnięć kultury europejskiej, pozwoli obdarzyć smoki wyjątkowym czarem i pięknem - twierdzą organizatorzy wydarzenia.

Wielkie widowisko plenerowe na Wiśle

Widowisko plenerowe możemy oglądać w sobotę o godz. 22 w Zakolu Wisły pod Wawelem. To wydarzenie, podczas którego muzyka, światło, dymy, lasery, sztuczne ognie i gigantyczne, latające smoki łączą się we wspólnym tańcu nad nurtami rzeki. Wszyscy, którzy widzieli poprzednie edycje potwierdzają, że zapiera ono dech w piersiach.

Podczas widowiska zostaną zaprezentowane wielkogabarytowe, pływające i latające smoki. Niesamowite stwory umieszczone na barkach i statkach są animowane przez aktorów Teatru Groteska. W tym roku w widowisku wezmą udział smoki, których projekty zostały zainspirowane tradycją i kulturą z czterech stron świata. Reżyserem i pomysłodawcą spektaklu jest Adolf Weltschek

Parada Smoków ulicami Starego Miasta

W niedzielę 5 czerwca ulicą Grodzką na Rynek Główny przejdzie barwna i roztańczona Wielka Parada Smoków, której towarzyszyć będą przebierańcy, bębniarze i muzycy. Na kilka godzin wszyscy staną się aktorami olbrzymiego, plenerowego widowiska, które obserwują tysiące mieszkańców Krakowa i specjalnie przyjeżdżający na tę okazję turyści.

W konkursie na Najpiękniejszego Smoka 16. Wielkiej Parady Smoków weźmie udział niemal 40 oryginalnych, barwnych stworów, inspirowanych twórczością najwybitniejszych, europejskich malarzy, m.in. Picassa, Pollocka, Klimta czy van Gogha.

- Wszystkich miłośników smoków i dobrej zabawy zapraszamy do współtworzenia tego barwnego smoczego wydarzenia, które każdego roku gromadzi tysiące mieszkańców Krakowa i turystów z całego świata - zapraszają organizatorzy.

Smoczy Piknik Rodzinny

Przez cały weekend na bulwarach przy Smoczej Jamie sympatyczne bestie zapraszają na piknik rodzinny. Na odwiedzających czekać będą konkursy, występy, gry i zabawy.

16. Wielka Parada Smoków 4-5 czerwca 2016 wstęp wolny

Więcej informacji na www.groteska.pl oraz www.paradasmokow.pl

Angelika Nęcka
Gazeta Krakowska
27 maja 2016

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia

Ballady i romanse
Gabriel Gietzky
Cóż może być bardziej romantycznego, ...