Teatr Groteska zaprasza

Spotkanie z Krzysztofem Miklaszewskim i dwa nowe projekty w Teatrze Groteska!

Jesienna aura i chłodniejsze dni to najlepszy moment, żeby odwiedzić teatr! Szczególnie, że w Grotesce niezmiennie swoje ulubione tytuły znajdą widzowie w każdym wieku.

Jesienna aura i chłodniejsze dni to najlepszy moment, żeby odwiedzić teatr! Szczególnie, że w Grotesce niezmiennie swoje ulubione tytuły znajdą widzowie w każdym wieku.

W październiku zagramy dla dzieci: O Kasi co gąski zgubiła, Baśń o dobrym Kopciuszku i złych siostrach, Calineczkę, Anię z Zielonego Wzgórza i Tygrysa Pietrka. Ofertę uzupełnią warsztaty plastyczne Teatr dla Was, które w każdą niedzielę prowadzi uwielbiana przez dzieci Alicja Strzebońska.

Scena dla Dorosłych to w październiku bogactwo tytułów: Zagraj to jeszcze raz...sam!, Skąpiec, Dzienniki Gwiazdowe oraz Mistrz i Małgorzata. Te klasyczne tytuły to najlepszy pomysł na jesienną słotę i spędzenie długiego wieczoru w nietuzinkowej atmosferze. 15 października odbędzie się też wyjątkowy Kod Mistrzów – spotkanie z Krzysztofem Miklaszewskim i plejadą jego znakomitych gości. Powodem tego niezwykłego wydarzenia jest książka Moje życie w Teatrze.

Spektakle i warsztaty dla dzieci, najlepsze tytuły dla dorosłych widzów i spotkanie z najwybitniejszymi autorytetami teatru to nie wszystko! Groteska jak zwykle nie odpuszcza i już w październiku zainauguruje dwa nowe projekty: #groteskawdrodze i Kod Mistrzów - Teatr Nieznany. Pierwszy to nowa oferta dla przedszkoli. Dzięki niej najmłodsi widzowie będą mogli cieszyć się z kontaktu z teatrem w swoim przedszkolu! Oferta składa się z dwóch części: inscenizacji wierszy najciekawszych i najbardziej lubianych przez dzieci oraz prezentacji technik lalkowych.

Drugą propozycję stanowi cykl audiowizualnych felietonów: Kod Mistrzów – Teatr nieznany, w których Mistrzowie teatralni opowiedzą o tej części funkcjonowania teatru, z którą publiczność nie ma kontaktu, nie uświadamia sobie jej istnienia i złożonych mechanizmów powstawania spektaklu teatralnego. Syntetyczna, edukacyjna opowieść prezentująca kunszt zawodowy pracowników Teatru Groteska, przybliżająca tajniki zawodów i rzemiosł teatralnych, kulisy i strukturę teatru. Wkrótce do obejrzenia.

Projekt Kod Mistrzów – Teatr nieznany dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Eryka Żmuda
Materiał Teatru
10 października 2020

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia