Teatr Groteska zaprasza na wielką historyczną przygodę!

Gra miejska z okazji 150. rocznicy powstania styczniowego

Misje kurierskie, potyczki i bitwy, szkolenia bojowe i pomoc cywilom - to tylko niektóre z wyzwań, jakim przyjdzie sprostać uczestnikom historycznej gry miejskiej o powstaniu styczniowym. „1863. Powstań!” w sobotę 13 kwietnia na ulicach Krakowa!
Do udziału w nietypowej lekcji historii zapraszamy 4-5-osobowe drużyny. Każda drużyna to grupa ochotników - zalążek oddziału powstańczego. Celem graczy będzie rozbudowa swojego oddziału, jego uzbrojenie i utrzymanie w jak najlepszej kondycji do końca pięciogodzinnej rozgrywki. Nie będzie to łatwe.

Gra obejmie wydarzenia z okresu powstania od 13 lutego do początku maja 1863 r. w Krakowie i na obszarach zaboru rosyjskiego graniczących z Galicją.
By wykonać główne zadanie zawodnicy będą musieli pracować na rzecz Powstania m.in. gromadząc broń, pieniądze, wspierając szpital powstańczy, przemycając meldunki, szkoląc się i wreszcie - walcząc po przekroczeniu rosyjskiego kordonu. Historia większości oddziałów wyruszających z Krakowa była krótka i tragiczna. Trzymamy kciuki, by Wam poszło lepiej.
Każda drużyna wybierze swojego dowódcę i jego zastępcę, którzy wezmą odpowiedzialność za losy oddziału. Wykonując zadania członkowie drużyny będą mogli działać indywidualnie,wspólnie, a nawet łączyć siły z innymi drużynami. Część misji wybiorą sami, na inne (zwłaszcza bojowe
i wywiadowcze) będą kierowani rozkazami w wyznaczonych terminach, niezależnie od stopnia przygotowania. Każde przekroczenie umownej granicy między zaborami będzie związane z ryzykiem, każda potyczka może oznaczać utratę całego dorobku drużyny! Dlatego gdy jedni pójdą walczyć, inni będą pracować by odbudować ewentualne straty.
Gra rozpocznie się 13 kwietnia o godz. 9.30 odprawą i wręczeniem rozkazów, a zakończy po
godz. 15 podliczeniem strat i wręczeniem medali.
Jeśli macie ochotę na emocjonujące spotkanie z historią, nie traćcie czasu!
Zgłoszenia 4-5-osobowych drużyn przyjmujemy od 21 marca do 9 kwietnia na stronie internetowej www.grymiejskie.krakow.pl. Tam również znajdziecie regulamin gry miejskiej.
Szczegółowe zasady rozgrywki wyślemy zarejestrowanym zespołom po 9 kwietnia.
Przy rejestracji nie zapomnijcie podać numeru telefonu komórkowego drużyny, który będziecie mieli przy sobie podczas gry. To ważne - część rozkazów otrzymacie sms-ami.

Organizatorami zabawy są Rada Dzielnicy I, Rada Dzielnicy II, Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana oraz Teatr Groteska.
Patronem medialnym wydarzenia jest Gazeta Wyborcza.

Aleksandra Osiak
Dziennik Teatralny Katowice
6 kwietnia 2013

Książka tygodnia

Carroll, Baum, Barrie. (Mito)biografie i (mikro)historie
Wydawnictwo Universitas
Maciej Skowera

Trailer tygodnia

14. Międzynarodowy Fes...
14 Międzynarodowy Festiwal Teatrów La...