Teatr i sztuka cyrkowa

Cyrkowy monodram „Mamałyga" w reż. Joanny Zdrady, na scenie Chorzowskiego Teatru Ogrodowego

Na monodram „Mamałyga", łączący elementy teatru i sztuki cyrkowej, zaprasza w niedzielę do Sztygarki Chorzowski Teatr Ogrodowy.

Od lipca do końca sierpnia w Chorzowie trwa 16. Chorzowski Teatr Ogrodowy. Ten weekend miał obejmować aż dwie teatralne prezentacje - w piątek i niedzielę, ale niestety - z powodu koronawirusa - piątkowy pokaz spektaklu "Kąpielisko" teatru z Czech w plenerze został odwołany.

- Bardzo cieszyliśmy się na spektakl "Kąpielisko" pod wieżą Prezydent. Niestety, z powodu COVID-19 u jednego z aktorów, musimy odwołać piątkowe przedstawienie. Mamy nadzieję, że spotkamy się z ekipą Bratri w tricku w kolejnych sezonach, a teraz życzymy szybkiego powrotu do zdrowia! Zapraszamy jednak na monodram cyrkowy „Mamałyga" w niedzielę 7 sierpnia o 19 do Sztygarki - poinformowali w czwartek organizatorzy festiwalu.

Zatem publiczność ChTO obejrzy tylko jeden tytuł - w niedzielę 7 sierpnia, na scenie w Sztygarce (godz. 19) zagości monodram cyrkowy „Mamałyga" na podstawie znanej powieść Aglai Veteranyi "Dlaczego dziecko gotuje się w mamałydze".

Jej narratorką jest mieszkająca w Szwajcarii dziewczynka, wychowana w rodzinie imigrantów z Rumunii. Jej rodzice są cyrkowcami – mama akrobatką, a ojciec klaunem. Osobista historia staje się pretekstem do fantasmagorycznej podróży przez świat widziany z perspektywy dziecięcej wyobraźni.

– To ciekawie złożony monodram, świetnie zagrany przez na co dzień występującą w Berlinie aktorkę – dodaje Sergiusz Brożek.

Występuje Sabina Drąg, a reżyserką jest Joanna Zdrada. Spektakl wyprodukował Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

Bilet kosztuje 30 zł.

Marta Odziomek
Gazeta Wyborcza Katowice
6 sierpnia 2022
Portrety
Joanna Zdrada

Książka tygodnia

Czas zdrajców
Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Marek Krajewski

Trailer tygodnia