Teatr im. Żeromskiego nagrodzony w Krakowie

4. Międzynarodowy Festiwal Teatralny BOSKA KOMEDIA

Występująca na kieleckich deskach Agnieszka Kwietniewska dostała nagrodę za najlepszą rolę kobiecą na 4. Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym Boska Komedia w Krakowie. Nagrodę otrzymała również sztuka, w której odtwarzała główną rolę - "Joanna Szalona; Królowa"

Do udziału w krakowskim festiwalu zaproszono dwa spektakle, zrealizowane na kieleckiej scenie: "Joanna Szalona; Królowa" Jolanty Janiczak w reżyserii Wiktora Rubina oraz "Białe małżeństwo" Tadeusza Różewicza w reżyserii Weroniki Szczawińskiej.

Międzynarodowe jury doceniło aktorkę, która zaznaczyła swoją obecność na scenie w sposób śmiały, ale jednocześnie niespotykanie skromny i intuicyjny. Agnieszce Kwietniewskiej udało się odnaleźć odpowiednio emocjonalny dystans do roli oraz poradzić sobie ze skomplikowaną i ekstremalną postacią teatralną i historyczną, poprzez jej oddramatyzowanie i uczłowieczenie. Jury nagrodziło także sztukę, w której zagrała. Jury uznało, że tekst w niezwykle zręczny, wnikliwy i nowoczesny sposób zajmuje się bardzo ciekawą historyczną tematyką.

(Lid)
Echo Dnia
21 grudnia 2011

Książka tygodnia

Tajemnicze dziecko
Wydawnictwo Media Rodzina
E.T.A. Hoffmann (Ernst Theodor Amadeus Hoffmann)

Trailer tygodnia

Miłość do trzech pomar...
Zbigniew Głowacki