Teatr im. Żeromskiego nagrodzony w Krakowie

4. Międzynarodowy Festiwal Teatralny BOSKA KOMEDIA

Występująca na kieleckich deskach Agnieszka Kwietniewska dostała nagrodę za najlepszą rolę kobiecą na 4. Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym Boska Komedia w Krakowie. Nagrodę otrzymała również sztuka, w której odtwarzała główną rolę - "Joanna Szalona; Królowa"

Do udziału w krakowskim festiwalu zaproszono dwa spektakle, zrealizowane na kieleckiej scenie: "Joanna Szalona; Królowa" Jolanty Janiczak w reżyserii Wiktora Rubina oraz "Białe małżeństwo" Tadeusza Różewicza w reżyserii Weroniki Szczawińskiej.

Międzynarodowe jury doceniło aktorkę, która zaznaczyła swoją obecność na scenie w sposób śmiały, ale jednocześnie niespotykanie skromny i intuicyjny. Agnieszce Kwietniewskiej udało się odnaleźć odpowiednio emocjonalny dystans do roli oraz poradzić sobie ze skomplikowaną i ekstremalną postacią teatralną i historyczną, poprzez jej oddramatyzowanie i uczłowieczenie. Jury nagrodziło także sztukę, w której zagrała. Jury uznało, że tekst w niezwykle zręczny, wnikliwy i nowoczesny sposób zajmuje się bardzo ciekawą historyczną tematyką.

(Lid)
Echo Dnia
21 grudnia 2011

Książka tygodnia

W trzech zdaniach. Notatki z lat 2018-2019
Wydawnictwo Universitas
Krzysztof Orzechowski

Trailer tygodnia

„Viva La Mamma" - reż....
Roberto Skolmowski
„Viva La Mamma" - reż. Roberto Skolmo...