Teatr, książki i przygody

"Świat Bastiana" - reżyseria: Teresa Kurpias - Teatr Rampa

Teatr Rampa zaprasza na premierę musicalu dla dzieci i młodzieży pt. "Świat Bastiana" w reżyserii Teresy Kurpias 9 września o godzinie 19.00. Kolejne przedstawienia odbędą się 10 i 11 września o godzinie 9.00 i 12.30.

"Świat Bastiana" to musical na motywach powieści Michaela Endego „Nie kończąca się historia” w przekładzie Sławomira Błauta z udziałem aktorów Teatru Rampa oraz dzieci i młodzieży Teatru Muzycznego Tintilo. Autorem scenariusza, tekstów piosenek i reżyserem przedstawienia jest Teresa Kurpias, zaś muzykę napisali Anna Bajak i Marcin Kuczewski.

Ten muzyczny spektakl familijny opowiada o perypetiach chłopca, który po śmierci matki zamyka się w sobie. Zaczyna mieć kłopoty w szkole, nie potrafi znaleźć wspólnego języka ze swoim ojcem. Pewnego dnia, uciekając przed prześladującymi go starszymi kolegami, Bastian trafia do księgarni, skąd wykrada tajemniczą książkę, dzięki której przeżyje najwspanialszą przygodę w swoim życiu. Nie jest to bowiem zwykła książka, ale pełna magii brama do innego świata… Spektakl adresowany jest do dzieci i młodzieży oraz widzów dorosłych, bowiem prócz baśniowego świata fantazji przedstawia ważne prawdy o nas samych.

(-)
Materiały Teatru
28 sierpnia 2009
Portrety
Teresa Kurpias

Książka tygodnia

Piękne zielone oczy
Wydawnictwo Czarne
Arnošt Lustig

Trailer tygodnia

Gdziekolwiek - wibracj...
Mariusz Kiljan
Wszędzie na świecie rodzimy się i umi...