Teatr Lalek Guliwer przedstawia

"Kot w butach" - reż. Robert Jarosz - Teatr Lalek Guliwer w Warszawie

Od chwili gdy Julek dostaje od ojca w spadku kota jego życie zmienia się nie do poznania. Wyrusza w świat z przewodnikiem, który zamiast miałczeć, gada. Do tego twierdzi, że na wszystkim się zna i jest zdolny z ubogiego młynarza zrobić Księcia Majętnego Bardzo. Dobrze wiemy jak w bajce Charlesa Perrault potoczyły się ta historia. Ale co jeśli Julek lubi swoje życie i drażnią go oszustwa Kota?

„Kot w butach" w Teatrze Lalek Guliwer w reżyserii Roberta Jarosza stawia pytanie o granice uczciwości. Twórcy zainspirowani cytatem ks. Tischnera sprawdzają gdzie kończy się spryt a zaczyna oszustwo. Apel Perrault by zawierzyć swym zdolnościom i talentom oraz zdać się na spryt nie budzi kontrowersji, jednak przyglądając się uważniej poczynaniom dwójki głównych bohaterów, można dojść do wniosku, że jedyna droga do osiągnięcia szczęścia, w tym przypadku majątku i ręki księżniczki wiedzie przez las pełen oszustw i kłamstw.

Przystępując do realizacji przedstawienia ośmieliłem się dość radykalnie zmienić charakter jednej z postaci w stosunku do oryginału. Otóż w naszej wersji ubogi młynarz jest człowiekiem z natury uczciwym, a do szczęścia potrzebuje jedynie wody i kromki chleba, nawet buty oddał Kotu - mówi reżyser Robert Jarosz.
Czy taki pomysł reżyserski jest w stanie wygrać z przebiegłą naturą kota? Tym bardziej, że w grę wchodzi ręka Księżniczki Słodko Pysznej, a serce nie sługa.

Widzowie zobaczą urocze lalki zaprojektowane przez Marikę Wojciechowską. Usłyszą barwną muzykę Piotra Klimka i zabawne teksty piosenek Maliny Prześlugi. To oryginalna historia o niebanalnym zakończeniu, przy której doskonale bawić się będą zarówno młodzi jak i starsi widzowie.

Przedstawienie dla dzieci od lat 4.

Czas trwania spektaklu: 70 minut

(-)
Materiał Teatru
27 stycznia 2015

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia