Teatr Lalki i Aktora został finalistą

20. Ogólnopolski Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej

Spektakl "Władca Skarpetek" autorstwa i w reż. Jacka Timingeriu znalazł się w Finale 20. Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

Decyzją Komisji Artystcznej w składzie: Jacek Sieradzki (przewodniczący), Marta Bryś, Szymon Kazimierczak, Andrzej Lis, Witold Mrozek, Joanna Ostrowska, Adriana Prodeus spektakl Władca Skarpetek autorstwa i w reż. Jacka Timingeriu z Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu został zakwalifikowany do Finału 20. Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej. W 1 etapie Konkursu wzięło udział 97 inscenizacji.

Finałowe spektakle obejrzy Jury w składzie: Sławomira Łozińska, Maciej Nowak, Tadusz Nyczek, Bożena Sawicka, Jacek Wakar.

Ogólnopolski Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej ma na celu nagradzanie najciekawszych poszukiwań repertuarowych w polskim teatrze, wspomaganie rodzimej dramaturgii w jej scenicznych realizacjach oraz popularyzację polskiego dramatu współczesnego. Konkurs organizowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

(-)
Materiał Teatru
2 maja 2014

Książka tygodnia

Historia męskości
Wydawnictwo słowo/obraz terytoria Sp. z o.o.
Praca zbiorowa

Trailer tygodnia