Teatr Muzyczny z wyrokiem

Lublin

Pracownica lubelskiego Teatru Muzycznego wygrała w Sądzie Pracy ze swoim pracodawcą. Instytucja musi zapłacić powódce 6750 zł odszkodowania i pokryć koszty postępowania sądowego (w wysokości 2275 zł)

Ewelina Sz. pozwała dyrektora Teatru Muzycznego i instytucję dwa lata temu. Chodziło o nieuzasadnione rozwiązanie umowy o pracę, mobbing i dyskryminację. Postępowanie sądowe trwało niemal dwa lata. W końcu sprawa znalazła swój finisz w miniony czwartek.

Sąd Pracy w Lublinie zarzuty o mobbing i dyskryminację oddalił, przyznał jednak rację Ewelinie Sz. w kwestii jej zwolnienia z pracy. - Z wyroku jestem zadowolona, opłacało się walczyć. Kiedy zostałam zwolniona, byłam bardzo naciskana na zwolnienie za porozumieniem stron, na co się nie zgodziłam. Po czym usłyszałam, że skoro tak, to pracy w Lublinie już nie znajdę i jeśli złożę sprawę do Sądu Pracy, to i tak przegram. Więc z tym większą satysfakcją wysłuchałam wyroku - mówi nam Ewelina Sz. Dyrektor Teatru Muzycznego Krzysztof Kutarski odmówił udzielenia komentarza w tej sprawie.

Paweł Franczak
Polska Kurier Lubelski nr 130
6 czerwca 2012

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia

Napój miłosny
Jitka Stokalska
Opera na Zamku w Szczecinie zaprasza ...