Teatr na mobilnej scenie

"Świnki 3" - reż. Łukasz Bzura - Teatr Lalki i Aktora "Pinokio" w Łodzi

Teatr Pinokio 25 czerwca rozpoczyna realizację projektu "Teatr pod chmurką" dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Projekt zainauguruje spektakl "Świnki 3" na mobilnej scenie.

W spektaklu "Świnki 3" dla dzieci od 4 roku życia Teatr Pinokioi postanowił sprawdzić, jak bohaterowie znanej opowieści o trzech świnkach i wilku poradzą sobie z budowaniem oraz burzeniem domów na Dzikim Zachodzie. Ich perypetie toczą się pośród fruwającego pierza, w rytm dzikiej muzyki country i bluegrass, granej na żywo. Konwencja łącząca w sobie dwa gatunki filmowe - western i musical - sprawia, że spektakl pełen jest humorystycznych sytuacji oraz porywających piosenek. Za pośrednictwem mapetów twórcy przedstawienia opowiadają o dzikim świecie, w którym jedynym kodeksem jest prawo natury. Mówią o samotności "pośród swoich", o trudach przyjaźni oraz o budowaniu nie tylko domów, ale i mostów.

Spektakl zostanie zaprezentowany w Wozie Metafizycznym, który jest najbardziej kameralną i mobilną sceną Teatru Pinokio w Łodzi przystosowaną m.in. do prezentacji kilkunastominutowych etiud lalkowych w technice klasycznej i współczesnej. Otwarta ściana barakowozu tworzy scenę z proscenium i zadaszeniem, umożliwiającym prezentację spektakli i koncertów w plenerze (na miejskich rynkach, skwerach czy w parkach).

W ramach projektu "Teatr pod chmurką" zespół Teatru Pinokio w Łodzi chce dotrzeć do miejscowości o utrudnionym dostępie do kultury i zaprezentować spektakl "Świnki 3" w reżyserii Łukasza Bzury. W każdej miejscowości artyści Teatr Pinokio będą rezydować z Wozem Metafizycznym, czyli z mobilną sceną Teatru, przez 2 dni. Po spektaklu wszyscy widzowie zostaną zaproszeni do wspólnego muzykowania i biesiadowania przy ognisku. Projekt "Teatr pod chmurką" ma charakter familijny. Jego celem jest integracja dzieci, rodziców, dziadków, rodzeństwa, opiekunów poprzez wspólne obcowanie ze sztuką.

Objazd spektaklu po województwie zachodnio-pomorskim będzie trwał od 26 czerwca do 9 lipca 2015 roku.

Inauguracja "Teatru pod chmurką" odbędzie się w Parku im. Żeromskiego na Teofilowie. O godzinie 17.00 będzie można obejrzeć spektakl "Świnki 3" w Wozie Metafizycznym.

Wstęp wolny

(-)
Materiał Teatru
23 czerwca 2015

Książka tygodnia

Wybór opowiadań
Świat Książki
Edgar Allan Poe

Trailer tygodnia

Zielona granica
Agnieszka Holland
Po przeprowadzce na Podlasie psycholo...