Teatr na ten czas – nowy program w TVP Kultura

"Teatr na ten czas" - TVP Kultura

W czwartek, 18 czerwca o godz. 18:30 TVP Kultura zaprasza na premierowy odcinek „Teatru na ten czas”, w którym reżyserzy, aktorzy, teoretycy i krytycy teatralni wskażą najważniejsze ich zdaniem, spektakle, kreacje aktorskie oraz koncepcje reżyserskie.

Gościem pierwszego odcinka będzie Maja Komorowska. Aktorka na scenie Teatru Telewizji zadebiutowała w 1970 roku w spektaklu „Kochankowie z Werony" w reż. Juliusza Burskiego. Potem były m.in. „Maskarada" (1973, reż. K. Ciciszwili), „Zdążyć przed Panem Bogiem" (1980, reż. A. Brzozowski), „Wyzwolenie" (2007, reż. M. Prus), „Szczęśliwe dni" (2009, reż. A. Libera), „Wymazywanie" (2010, reż. K. Lupa). W 2015 roku Maję Komorowską uhonorowano Wielką Nagrodą XV Festiwalu „Dwa Teatry" w Sopocie za wybitne kreacje aktorskie w Teatrze Telewizji i w słuchowiskach Polskiego Radia.

W „Teatrze na ten czas" goście opowiedzą o przedstawieniach, które wpłynęły na ich karierę bądź zmieniły charakter teatru w Polsce. W programie zostaną zaprezentowane zarówno przedstawienia sprzed lat, jak i głośne premiery ostatnich sezonów m.in.: „Wymazywanie" w reżyserii Krystiana Lupy, „Bułhakow" w reżyserii Macieja Wojtyszki, czy „Hamlet" w reżyserii Andrzeja Wajdy.

(-)
TVP
18 czerwca 2020

Książka tygodnia

Życie niedokończone
Wydawnictwo Żywosłowie
Lech Raczak, Jacek Głomb

Trailer tygodnia