Teatr nie jest produktem/Widz nie jest klientem

"Czy Pan to będzie czytał..." - reż: Michał Kmiecik - Teatr Polski Wrocław

Trwają próby przedstawienia "Czy pan to będzie czytał na stałe?" Marzeny Sadochy i Michała Kmiecika w reż. Michała Kmiecika. Prapremiera polska odbędzie się na Scenie na Świebodzkim w czwartek 12 kwietnia. Spektakl "Czy pan to będzie czytał na stałe?" powstał jako kontynuacja protestu ludzi teatru wobec władzy

Opisuje nasze rozmowy z urzędnikami, a raczej brak tych rozmów. Przedstawienie nie dotyczy tylko jednego urzędnika, chociaż jeden urzędnik zainspirował to wydarzenie bezpośrednio, ale całej armii podobnych mu polityków i ich polityki kulturalnej. A raczej jej braku.

Korzystamy z wywiadów, listów i opinii, które powstały w ciągu ostatnich dni. Wszystkie postacie występujące na scenie są autentyczne. Ich zbieżność z postaciami występującymi w życiu politycznym jest celowa.

Za tytuł spektaklu dziękujemy dziennikarzowi Radia Wrocław, który zapytał jednego z aktorów czytającego protest po spektaklu: "Czy pan to będzie czytał na stałe?". Odpowiedź: "Mam nadzieję, że nie" mogłaby być hasłem przewodnim tego projektu. Gdyby był on optymistyczny.

Na spektakl prapremierowy wstęp będzie wyłącznie na zaproszenia, ale następne przedstawienia zagramy 9 i 10 maja 2012.

Próba prasowa dla przedstawicieli mediów i fotoreporterów odbędzie się w środę 11 kwietnia 2012 o godzinie 10:00 na Scenie na Świebodzkim.

(-)
Materiały Organizatorów
11 kwietnia 2012

Książka tygodnia

Pokusa przebaczenia
Oficyna Literacka Noir Sur Blanc
Donna Leon

Trailer tygodnia

700. Krakowski Salon P...
Anna Dymna
W najbliższą niedzielę 23 stycznia, j...