Teatr od portu do portu

IV Warmińsko-Mazurskie Spotkania z Teatrem... na Wodzie

Już po raz czwarty elbląski teatr płynie na podbój Wielkich Jezior. W tym roku turystom oraz mieszkańcom mazurskich miejscowości aktorzy zaproponują spektakl muzyczny z piosenkami Wojciecha Młynarskiego "A my... róbmy swoje". IV Warmińsko-Mazurskie Spotkania z Teatrem... na Wodzie ruszają 25 lipca.

To ciekawy pomysł na wakacje zarówno dla lokalnych mieszkańców, jak i turystów bawiących nad jeziorami. Jego autorem jest Mirosław Siedler, dyrektor naczelny i artystyczny Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu.

  - W plenerze, w czasie wakacji proponujemy spektakle lekkie, łatwe, przyjemne, ale z refleksją – mówi Mirosław Siedler. – W tym roku na statku „Dźwina”, który będzie pływał od portu do portu, zagramy „A my… róbmy swoje”. Spośród ponad 2 tysięcy piosenek Wojciecha Młynarskiego wybraliśmy dwadzieścia kilka. Przygotowaliśmy je w nowych aranżacjach, co dodatkowo uatrakcyjnia prezentację.

  - Naszym spektaklom towarzyszyć będą – tradycyjnie już - pokazy ratownictwa wodnego przygotowane przez Mazurski i Elbląski WOPR – dodaje dyrektor. – Są one niezwykle widowiskowe, są płetwonurkowie, karetki wodne. Szczególnie wypoczywającym na jeziorach turystom przydadzą się takie praktyczne lekcje.

IV Warmińsko - Mazurskie Spotkania z Teatrem… na Wodzie rozpoczną się 25 lipca w Tolkmicku. W porcie o godz. 18 zaprezentowany zostanie spektakl muzyczny „Cafe Sax” z piosenkami Agnieszki Osieckiej. Na statku „Dźwina” elbląscy aktorzy pojawią się 28 lipca i zagrają w Giżycku. Wszystkie spektakle na wodzie rozpoczynają się o godz. 20. Wstęp wolny.

Natomiast 7 sierpnia na Wzgórzu Katedralnym we Fromborku zaprezentowany zostanie „Świętoszek” Moliera.

- Chwalimy sobie granie spektakli w tak ciekawych sceneriach – podkreśla Mirosław Siedler. – Nabierają one innego charakteru. Musimy też liczyć się m.in. z przeciwnościami pogody, atakiem owadów. Dzień później na fromborskim rynku zaprezentowany zostanie muzyczny spektakl z piosenkami Marka Grechuty „A-na-wa-s spłyną obłoki”.

Program IV Warmińsko-Mazurskich Spotkań z Teatrem… na Wodzie

25 lipca godz. 18 – Cafe Sax – Tolkmicko

A my… róbmy swoje
28 lipca godz. 20 – Giżycko
29 lipca godz. 20 – Węgorzewo
30 lipca godz. 20 – Mikołajki
31 lipca godz. 20 – Sztynort
1 sierpnia godz. 20 – Giżycko
2 sierpnia godz. 20 – Węgorzewo
3 sierpnia godz. 20 – Mikołajki
4 sierpnia godz. 20 – Sztynort
5 sierpnia godz. 20 – Kietlice (po raz pierwszy)

7 sierpnia godz. 20 – Świętoszek – Wzgórze katedralne we Fromborku

8 sierpnia godz. 20 – A-na-wa-s spłyną obłoki – rybek we Fromborku

Agata Janik
Materiały Teatru
18 lipca 2009

Książka tygodnia

Wybór opowiadań
Świat Książki w Warszawie
Edgar Allan Poe

Trailer tygodnia

Zielona granica
Agnieszka Holland
Po przeprowadzce na Podlasie psycholo...