Teatr Polski doceniony w ankiecie "Teatru"

Najlepszy, najlepsza, najlepsi w sezonie 2012/2013

Najważniejsi krytycy teatralni po raz kolejny umieścili Teatr Polski w Bydgoszczy w czołówce najlepszych scen artystycznych w Polsce. Docenione zostały zarówno spektakle TPB, reżyserzy, scenografowie, jak i konkretne role aktorskie.

W kilku kategoriach wyróżniono "Podróż zimową" [na zdjęciu] E. Jelinek w reż. Mai Kleczewskiej - spektakl zrealizowany w koprodukcji Teatru Powszechnego w Łodzi i Teatru Polskiego w Bydgoszczy - najlepsze przedstawienie, najlepsza nowa sztuka obcojęzyczna, najlepsza reżyseria, najlepsza scenografia Wojciecha Pusia, ale to nie wszystko.

W kategorii najlepsza nowa polska sztuka znalazł się dramat "Popiełuszko. Czarna msza" Małgorzaty Sikorskiej-Miszczuk - laureatki ubiegłorocznej Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej.

Doceniono także scenografię Barbary Hanickiej do spektaklu "Wiśniowy sad" A. Czechowa w reż. Pawła Łysaka oraz Pawła Wodzińskiego do "Ślubu" W. Gombrowicza.

Ponadto Julia Wyszyńska za rolę Ani w "Wiśniowym sadzie" oraz Elizabeth w "Podróży zimowej" wymieniona została w kategorii najlepsza rola kobieca, natomiast Mateusza Łasowskiego wyróżniono w kategorii najlepsza rola męska za rolę Pijaka w "Ślubie".

Na najbliższe pokazy "Podróży zimowej" zapraszamy już pod koniec września.

(-)
Materiał Teatru
10 września 2013

Książka tygodnia

Opowieści
Wydawnictwo MG
Fiodor Dostojewski

Trailer tygodnia

(F) Paralele
Marek Zimakiewicz
„Paralele”, to inicjatywa Fundacji An...