Teatr Polski na festiwalu w Monachium

"V (F) ICD - 10. Transformacje" - reż. Paweł Łysak - za granicą

Zespół Teatru Polskiego rozpoczyna przerwę urlopową. Pozostaje jeszcze jeden pokaz poza siedzibą. Spektakl "V (F) ICD-10. Transformacje" w reż. Pawła Łysaka zaprezentowany zostanie 11 lipca o godz. 20.30 na Transport Festival w Monachium.

Nagradzany spektakl (wyróżnienie dla zespołu aktorskiego oraz wyróżnienie dla Pawła Łysaka za reżyserię w ramach XVI Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej; Nagroda X Ogólnopolskiego Festiwalu Dramaturgii Współczesnej "Rzeczywistość przedstawiona" w Zabrzu dla Pawła Łysaka za reżyserię) nie służy wypracowaniu jednej słusznej narracji na temat niedawnej przeszłości. Jest to raczej opowieść o ludziach tworzących historię alternatywną. Dwudziestolecie wolności to przede wszystkim parcelowanie mitu wolności, używanie go do walki politycznej, które pokazuje, że nie ma jednej narracji na temat najnowszej historii.

Dlatego może warto stworzyć narrację alternatywną i spojrzeć na okres transformacji ustrojowej oczyma wykluczonych? Spojrzeć spoza systemu, ironicznie, na ukos, bo tylko wtedy można dostrzec paradoksy wszystkich dostępnych narracji.

Spektakl "V (F) ICD-10. Transformacje" zrealizowany został w ramach projektu Goethe-Institut AFTER THE FALL/PO UPADKU Europa po 1989 roku.

Bydgoski Teatr Polski sezon 2013/2014 rozpocznie 4 września spektaklami w siedzibie - "Burza" w reż. Mai Kleczewskiej, "Sprawa Dantona" Stanisławy Przybyszewskiej w reż. Pawła Łysaka i "Klub kawalerów" Michała Bałuckiego w reż. Łukasza Gajdzisa. Następnie 20 września inauguracja programu Teatr Polska, w którym TPB weźmie udział już po raz piąty, a od 21 września XII edycja Festiwalu Prapremier Bydgoszcz 2013.

Kasa teatru czynna będzie od 20 sierpnia w godzinach 12.00 - 18.00 od wtorku do piątku.

(-)
Materiał Teatru
6 lipca 2013

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia