Teatr Polski otwiera się i zamyka sezon

„Dr@cula. Vagina dentata" - reż. Agata Biziuk - Teatr Polski w Poznaniu

Po ponad trzech miesiącach zamknięcia Teatr Polski w Poznaniu otwiera się... by zamknąć sezon. W ostatni weekend czerwca zagramy dla Państwa spektakle, zaśpiewamy koncerty i pokażemy film.

W piątek i sobotę, 26 i 27 czerwca o godz. 19.00 zapraszamy do Malarni, gdzie – w nowej przestrzeni i w nowych warunkach – pokażemy spektakl „Dr@cula. Vagina dentata" w reżyserii Agaty Biziuk i brawurowym wykonaniu Piotra Dąbrowskiego i Pawła Siwiaka.

W sobotę, 27 czerwca, po spektaklu o godz. 20.30, zapraszamy na „Piosenki na dzień kobiet" w wykonaniu Barbary Krasińskiej.
- Gramy „Koncert na Dzień Kobiet", ponieważ Dzień Kobiet powinien być codziennie – mówi reżyserka koncertu, Kamila Siwińska. - Będziemy świętować kobiecość w wielu jej przejawach. Przypomnimy takie utwory jak: „Dbaj o miłość" Tadeusza Nalepy, „Nie byłam święta" Elżbiety Igras i „Emancypantki" Urszuli Gawryś.

Będziecie Państwo mieli okazję wysłuchać fragmentu koncertu Basi Krasińskiej, a autorskie aranże instrumentalne piosenek wykonają Joanna Sykulska na wiolonczeli oraz Kinga Brosławska-Zawadzka na akordeonie.

Po koncercie zaś, o godz. 21.30, pokażemy Państwu krótkometrażowy film fabularny „DEADline" w reż. Konrada Cichonia inspirowany twórczością T.S Eliota i Rainera Maria Rilkego.

„Czy mamy już dość? Czego właściwie? Czy jesteśmy w stanie wytrzymać sami ze sobą? Czy rzeczywiście tęsknimy za bliskością, którą nam zabrano? A być może zamknięcie to ulga i wybawienie? Co pochłania Twoje myśli, kiedy jesteś sam? Sama?"

Koncert i film prezentowane będą w przestrzeni przed Teatrem.

Również w plenerze - na finał zamknięcia sezonu, w niedzielę 28 czerwca o godz. 16.00 - odbędzie się koncert „LaLaLa" w nowej, pandemicznej odsłonie.

Wszystkie wydarzenia w Teatrze Polskim odbywać się będą w obowiązującym reżimie sanitarnym. Widzowie otrzymają do podpisania regulamin i oświadczenie.

Zapraszam do Teatru Polskiego w Poznaniu

Katarzyna Kamińska
Materiał nadesłany
19 czerwca 2020
Portrety
Agata Biziuk

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia