Teatr Polski w kolorze limonki

Teatr Polski w Poznaniu: sezon 2018/19

Nowy sezon w Teatrze Polskim otworzy pod koniec października premiera spektaklu o Marii Konopnickiej "jakiej nie znamy" - jak zapowiadają twórcy. Spektakl reżyseruje Wiktor Rubin.

Kolejna premiera w Polskim, który inauguruje właśnie sezon w kolorze limonkowym, planowana jest pod koniec grudnia - spektakl o powstaniu wielkopolskim "27 grudnia" wyreżyseruje Jakub Skrzywanek. Spektakl dedykowany będzie młodszym widzom - do współpracy przy jego przygotowaniu zaproszona została młodzież, a przedstawienie powstaje w koprodukcji z poznańskim Teatrem Animacji.

Nowy rok to początek pracy nad "Hamletem", który reżyserować będzie - po raz kolejny w Teatrze Polskim - Maja Kleczewska. W tytułową rolę ma wcielić się aktor pochodzący z Ukrainy. A na finał sezonu szykowana jest "Nana" Emila Zoli w reżyserii Moniki Pęcikiewicz, dawno niewidzianej na polskich scenach.

Oprócz wydarzeń na Dużej Scenie odbędą się też dwie premiery w Malarni, przygotowywane przez reżyserów młodszego pokolenia - Andrzeja Błażewicza i Beniamina Koca.

Ale Teatr Polski to nie tylko wydarzenia teatralne: 16 września, koncertem z udziałem uczniów PSM I stopnia przy ul. Głogowskiej w Poznaniu, inauguruje sezon Orkiestra Antraktowa Teatru Polskiego. 1 października z kolei, w Międzynarodowym Dniu Muzyki, z koncertem wystąpi działający w teatrze Chór Międzypokoleniowy. Do obu projektów już wkrótce zorganizowany zostanie nabór.

Sylwia Klimek
kultura.poznan.pl
28 września 2018

Książka tygodnia

Bauhaus - nauczanie/nowy człowiek
Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego
red. Małgorzata Leyko

Trailer tygodnia