Teatr Polskiego Radia na żywo

"Ich czworo" - reż. Jerzy Stuhr - Radio Kraków

Doskonała obsada, wybitny reżyser i... prześmiewcza sztuka Gabrieli Zapolskiej "Ich czworo". Wszystko na żywo, w radiowym teatrze - już w najbliższy poniedziałek.

17 grudnia o godz. 19.00 na żywo w Studiu im. Romany Bobrowskiej, na antenie Radia Kraków i na stronie www.radiokrakow.pl będzie miała miejsce niezwykła premiera. Spektaklem radiowym "Ich czworo" Gabrieli Zapolskiej Jerzy Stuhr powraca do pracy reżyserskiej, choć równocześnie będzie to też reżyserski debiut - pierwsza realizacja Jerzego Stuhra w teatrze radiowym. Słuchowisko obejrzeć będzie mogła nie tylko publiczność zgromadzona w studiu, ale dzięki transmisji wideo na stronie Radia Kraków wszyscy Internauci.

Premiera słuchowiska "Ich czworo" nieprzypadkowo będzie miała miejsce tuż przed świętami. Akcja tragifarsy Gabrieli Zapolskiej rozpoczyna się bowiem w Wigilię Bożego Narodzenia. Napisana ponad 100 lat temu sztuka opowiada o typowym na pozór trójkącie małżeńskim, rozpadzie rodziny i według reżysera jest sztuką niezwykle aktualną, mówiącą o sprawach bardzo ważnych także dla współczesnego człowieka.

W radiowej wersji "Ich czworo" wystąpią znakomici aktorzy: oprócz Jerzego Stuhra, którego zobaczymy i usłyszymy w roli Męża, w słuchowisku zagrają: Żonę - Sonia Bohosiewicz, Kochanka - Tomasz Kot, Wdowę - Katarzyna Figura, Szwaczkę -Małgorzata Hajewska-Krzysztofik, Sługę - Ewa Worytkiewicz. W roli dorożkarza wystąpi Andrzej Franczyk - aktor grający we wszystkich filmach reżyserowanych przez Jerzego Stuhra. W obsadzie pojawi się też debiutantka - wybrana przez Jerzego Stuhra studentka krakowskiej PWST Marta Mazurek.

Absolutną nowością będzie oprawa - efekty dźwiękowe ilustrujące słuchowisko powstawać będą na żywo, w trakcie spektaklu. Magię radiowego teatru wyobraźni w sposób niekonwencjonalny pokaże Adam Grzanka - artysta kabaretowy, ale też multiinstrumentalista, kompozytor i twórca instalacji multimedialnych, który będzie pełnoprawnym aktorem na scenie.

"Ich czworo" Gabrieli Zapolskiej Premiera spektaklu radiowego w reżyserii Jerzego Stuhra Poniedziałek 17 grudnia, godz. 19.00 Zapraszamy do słuchania i oglądania. Szczegóły: www.radiokrakow.pl.

(-)
Radio Kraków
14 grudnia 2012

Książka tygodnia

Janusz Warmiński i jego Teatr Ateneum
Teatr Ateneum im. Stefana Jaracza w Warszawie - Wydawnictwo
Aneta Kielak-Dudzik

Trailer tygodnia

Alicja w Krainie Czarów
Jacek Tyski
W najbliższy weekend Opera na Zamku w...