Teatr prawdziwy jak życie

"Wieczór w teatrze" - reż. Adam Opatowicz - Teatr Polski w Szczecinie

„Wieczór w teatrze" to spektakl złożony z fragmentów utworów dramatycznych i wierszy F. G. Lorki. Fabuła układa się w opowieść o miłości wielkiej i niespełnionej, zbrodni – okrutnej i niesprawiedliwej. A także o życiu, które jest tak prawdziwe, jak teatralna scena i o teatrze, który prawdziwy jest jak życie.

Klimat historii rozgrywającej się pod słońcem Południa, gdzie wszystko wydaje się być gwałtowniejsze, wyraźniejsze i bardziej nasycone, podkreśla muzyka Jana Kantego Pawluśkiewicza i choreografia Janusza Józefowicza.

Scenariusz opiera się na ''Krwawych Godach'', ale jest przepleciony mnóstwem poetyckich wątków i innych sztuk Frederico Garcii Lorki - tłumaczy Opatowicz. Jednym z istotniejszych ''bohaterów'' ma być nóż.

-Jest to narzędzie, które może służyć zarówno do krojenia, jak i smarowania. Ale nóż może też być narzędziem zbrodni - dodaje Opatowicz.

Jak zdradza reżyser, to będzie adaptacja pokazująca ludzkie namiętności w fantastycznej, baśniowej scenografii. Muzykę stworzył znany kompozytor muzyki filmowej i teatralnej Jan Kanty Pawluśkiewicz. Choreografię przygotował Janusz Józefowicz.

- 'Wieczór w teatrze'' to próba określenia, czym jest teatr w naszym życiu. Fantastyczną opowieścią czy czymś realnym? To poszukiwanie odpowiedzi, jak teatr może wpływać na nasze życie- stwierdza reżyser.

 

(-)
Materiał Teatru
30 stycznia 2016
Portrety
Opatowicz Adam

Książka tygodnia

Banksy
Wydawnictwo ARKADY
Praca zbiorowa

Trailer tygodnia