Teatr Przy stoliku

"Dobranoc, wujku Józefie" - aut. David Elendune - Teatr Jaracza w Olsztynie

Towarzystwo Kultury Teatralnej Warmii i Mazur zaprasza na kolejną "Premierę w Teatrze przy Stoliku" w Olsztynie. Nad całością czuwa Elżbieta Lenkiewicz, wieloletni kierownik literacki Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie.

"Dobranoc, wujku Józefie" autorstwa kanadyjskiego dramaturga Davida Elendune, w przekładzie Bogusławy Plisz-Góral przeczytają: Marzena Bergmann, Grzegorz Gromek.

Jest 1.III.1953 r., noc. Ławrientij Pawłowicz Beria, szef KGB, czeka na gościa w swoim gabinecie. Jest nim dziennikarka Washington Post, Anna Hewlance. Spotkanie przebiega dość nietypowo: wywiad przeplata się z próbami uwiedzenia dziennikarki, zaś z jej strony - sugestią, że Beria zamordował chorego, ale przez to nie mniej groźnego Józefa Stalina. Anna jedzie do biura Stalina, zaniepokojony Beria udaje się w ślad za nią. Anna twierdzi, że Stalin upił się i śpi. Osobliwy flirt przeplatający polityczny dyskurs trwa dopóki nie okaże się, że Wuj Józef (Stalin) nie żyje. Jak ma postąpić Beria? Czy dowiemy się, kim była Anna Hewlance i co naprawdę zdarzyło się w nocy, cztery dni przed oficjalnym komunikatem o śmierci Stalina?

Poniedziałek, 6 sierpnia, godz. 18.00; Miejski Ośrodek Kultury ul. E. Kruka 3.

(-)
31 lipca 2018
Wątki
Lato 2018

Książka tygodnia

Czas zdrajców
Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Marek Krajewski

Trailer tygodnia