Teatr Remus gościnnie w Instytucie Teatralnym

"Obsesja" - reż. Katarzyna Kazimierczuk - Stowarzyszenie Teatralne Remus

26 lutego zespół Teatru Remus, który stracił swoją siedzibę w niedawnym pożarze na Pradze, dzięki uprzejmości dyrektora Instytutu Teatralnego Macieja Nowaka, wystąpi gościnnie na scenie przy ulicy Jazdów 1 ze swoim ostatnim spektaklem „Obsesja".

„Obsesja" to spektakl poruszający w nietypowy sposób tematykę dyskryminacji. Zespół Teatru Remus zebrał w nim autentyczne historie – świadectwa osób, które doświadczyły agresji na tle rasowym. Z tymi przejmującymi historiami kontrastuje piękno odległych kultur, obecne w warstwie muzycznej i choreograficznej. W spektaklu aktorzy Teatru Remus wykonują tradycyjne wielogłosowe pieśni z różnych zakątków świata: Maroka, Ugandy, Korsyki, Włoch, Brazylii i krajów bałkańskich. Zespołowi towarzyszą wybitni zagraniczni artyści: irański wirtuoz perskiego fletu ney – Mohammad Rasouli, japoński tancerz butoh – Rui Ishihara oraz Hana Umeda – aktorka wykonująca tradycyjny japoński taniec Nihon Buyo.

Tytuł nawiązuje do historii marokańskiego artysty, znanego jako Malik, który podczas stypendialnego pobytu w Polsce został brutalnie pobity: „Po tym zdarzeniu (...) wciąż rozglądam się nerwowo, myślę o tym, że za chwilę ktoś może mnie zaatakować. To już jest obsesja".

Spektakl zrealizowano ze środków Europejskiego Funduszu na Rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz z budżetu państwa.

Reżyseria: Katarzyna Kazimierczuk

Premiera: 6 II 2013 r.

Planowane spektakle w Warszawie:

Kolejne terminy: 18-24 III, godz. 19.00.

Spektakle wyjazdowe:

Wrocław i Opole (16-19 V) oraz Łomża i Białystok (29-31 V).

Oficjalna strona: http://www.teatrremus.pl/

Aktualne informacje znajdziesz na Facebooku: http://www.facebook.com/teatrremus

(-)
Materiał Teatru
26 lutego 2013

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia