Teatr Rozbark

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Teatr Rozbark działa w Bytomiu od 2014 r. i w tym czasie przygotował już ponad 20 premier i zaznaczył swoją obecność na ogólnopolskiej mapie tanecznej.

W postindustrialnej przestrzeni byłej Cechowni KWK Rozbark produkujemy spektakle taneczne, uczestniczymy w międzynarodowych projektach artystycznych, a także rozwijamy działania edukacyjne i społeczne dla różnych grup odbiorców. Wspieramy niezależnych artystów udostępniając im przestrzeń w ramach rezydencji.

W 2017 roku byliśmy współorganizatorem Polskiej Platformy Tańca – najważniejszego wydarzenia tanecznego w Polsce, a także Ogólnopolskiej Konferencji Kultury. Z naszymi spektaklami odwiedziliśmy najważniejsze ośrodki taneczne w Polsce: Warszawę, Wrocław, Kraków, Lublin, Białystok, Poznań i wiele innych miast. Występowaliśmy również w Niemczech, Francji, Holandii i na Węgrzech.

Spektakle Teatru ROZBARK zostały nagrodzone dwoma Złotymi Maskami – Nagrodami Marszałka Województwa Śląskiego, a także zdobywały nagrody i wyróżnienia na festiwalach.

Przy Teatrze działa również Integracyjny Teatr Tańca INTEGRA, w ramach którego powstają spektakle współtworzone przez osoby o różnym stopniu niepełnosprawności.

http://www.teatrrozbark.pl/
https://www.facebook.com/teatrrozbark/

(-)
Materiał Teatru
20 lutego 2018

Książka tygodnia

Carroll, Baum, Barrie. (Mito)biografie i (mikro)historie
Wydawnictwo Universitas
Maciej Skowera

Trailer tygodnia

14. Międzynarodowy Fes...
14 Międzynarodowy Festiwal Teatrów La...