Teatr Stary z Krakowa gościnnie w Lublinie

"Paw królowej" - reż. Paweł Świątek - Narodowy Teatr Stary im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie

Spektakl "Paw królowej" z Teatru Starego w Krakowie będzie można zobaczyć już w piątek. A ponadto w przyszłym tygodniu m.in. film Kieślowskiego i bitwa o seriale online, którą poprowadzi Roman Pawłowski.

W programie Teatru Starego:

Paw królowej / Narodowy Stary Teatr w Krakowie  [na zdj.]

PIĄTEK 18.01 / 19.00

Po raz pierwszy w Teatrze Starym w Lublinie zagości Stary Teatr w Krakowie. Współpraca dwóch najstarszych teatrów w Polsce przynosi jednak powiew świeżości: "Paw królowej" to adaptacja drugiej powieści Doroty Masłowskiej. Bohaterami sztuki są niezbyt rozgarnięte, karykaturalnie przedstawione postaci, których jedynym marzeniem jest medialny rozgłos.

***

BABU KRÓL / Sted

ŚRODA 23.01. / 19.00

Duet Babu Król tworzą Budyń, lider i założyciel zespołu "Pogodno" i współpracujący z nim solista i multinstrumentalista, Bajzel. Sted to literacki pseudonim Edwarda Stachury. Ten projekt można niewątpliwie nazwać odkryciem ostatnich lat. Progresywne, intrygujące odczytanie twórczości Edwarda Stachury, które idealnie oddaje emocje i klimat jego poezji.

***

"Przypadek" reż. Krzysztof Kieślowski

PONIEDZIAŁEK 21.01 / 18.00

W Kinie w Teatrze Starym kolejny odświeżony klasyk filmowy - "Przypadek" Krzysztofa Kieślowskiego z doskonałą rolą charyzmatycznego Bogusława Lindy. Ten film sam padł w pewnym sensie ofiarą historii: realizację ukończono tuż przed ogłoszeniem stanu wojennego, cenzura nie wpuściła go na ekrany, premiera odbyła się po sześciu latach. Tym bardziej warto zobaczyć!

***

Bitwa o kulturę. Seriale. Prawda czy kłamstwo?

WTOREK 22.01 / 18.00

Z tematem zmierzą się Dorota Chamczyk, producentka filmowa odpowiedzialna za produkcję serialową telewizji TVN oraz scenarzysta filmowy, Paweł Jurek. Gospodarzem i moderatorem spotkania będzie Roman Pawłowski.

Transmisja on-line spotkania jak zwykle na kanale http://video.teatrstary.eu/

ZAPRASZAMY!

***

Mała muzyka

NIEDZIELA 20.01 / 16.00 i 17.30

"Mała muzyka" to projekt edukacji muzycznej skierowany do najmłodszych, bo już kilkumiesięcznych dzieci. Tym razem to dzieci, wyposażone w instrumenty, będą nadawać ton spotkaniu. I to dosłownie!

(-)
Materiał Teatru
16 stycznia 2013
Portrety
Roman Pawłowski

Książka tygodnia

Piękne zielone oczy
Wydawnictwo Czarne
Arnošt Lustig

Trailer tygodnia

Gdziekolwiek - wibracj...
Mariusz Kiljan
Wszędzie na świecie rodzimy się i umi...