Teatr TrzyRzecze gra w wakacje

na Scenie na Młynowej będzie można zobaczyć "Piaskownicę" i "Dziesiona"

Teatr TrzyRzecze działa również w wakacje. 26 i 27 lipca na Scenie na Młynowej będzie można zobaczyć "Piaskownicę" i "Dziesiona".

"Dziesiona" Konrada Dulkowskiego 

Opowieść o jednej z największych sił, która determinuje nasze życie - strachu przed ośmieszeniem. O potrzebie wypełniania narzuconych przez środowisko ról społecznych, o wzorcach kształtujących "prawdziwego" mężczyznę. O panu Wołodyjowskim, o tym jak należy umierać i jak żyć, o piciu wódki, zatraceniu tożsamości wśród masek przyrastających do twarzy.

Jeden dzień, który zaważył na życiu bohatera, który został przestępcą, bo wstydził się kraść. Tytułowa "dziesiona", czyli w gwarze przestępczej kradzież z pobiciem - odzwierciedlenie podziału świata na ofiary i katów.

26.07.2013

Michał Walczak "Piaskownica"

"Piaskownica" to liryczna komedia o niemożności porozumienia ludzi, którzy chcą być ze sobą.

O miłości niemożliwej, bo oczekiwania Jego i Jej względem związku rozmijają się.

Ona i On w piaskownicy. Ona pragnie wspólnej zabawy, on ma swoją figurkę Batmana i bawi się "sam, zawsze tylko sam". Ona grozi, że pójdzie do innej piaskownicy, On jest zafascynowany tym, że Ona "tam nic nie ma". On stara się jej zaimponować i zjada dżdżownicę, Ona kwituje: "idiota!".

Nieudolne zaloty, zachwyt odmiennością płci, ale i strach przed zaangażowaniem - to nie jest sztuka o dzieciach.

Metafora aktualna dla pokolenia singli, którzy są w stanie zarządzać firmami, ale gubią się, gdy trzeba powiedzieć "kocham". Uciekają od deklaracji stałości, choć tęsknią za ciepłem i bliskością, jakich nie znajdują w jednorazowych przygodach erotycznych. Tytułowa "Piaskownica" pojawia się w ich świecie jako symbol niedojrzałości. Piasek wydostaje się zewsząd, by przypominać o prawdziwej kondycji bohaterów.

27.07.2013

rezerwacje: www.trzyrzecze.pl, teatr@trzyrzecze.pl, 85 675 93 10

Teatr TrzyRzecze, ul. Młynowa 19, Białystok

(-)
Materiał Teatru
19 lipca 2013

Książka tygodnia

Alef
Państwowy Instytut Wydawniczy
Jorge Luis Borges

Trailer tygodnia