Teatr w prezencie dla siebie,

Warsztaty dla dorosłych w Teatrze Młyn

Wiemy, że pośród nas jest wiele osób, które w głębi duszy zawsze marzyły o występowaniu na scenie, ale do tej pory... jakoś się nie złożyło. Warszawski Teatr MŁYN rozpoczyna właśnie zapisy do grupy teatralnej dla dorosłych. Zajęcia poprowadzi aktor Bartosz Mazur we współpracy z reżyserem i autorką tekstów Natalią Fijewską-Zdanowską.

Ideą spotkań warsztatowych jest stworzenie grupy, która w profesjonalnej przestrzeni teatralnej zrealizuje wspólnie spektakl według własnego pomysłu. Tematem planowanego przedstawienia będą relacje z najbliższymi. Co nas boli? Dotyka? Śmieszy? Jakie absurdy kryją się w naszych związkach z innymi ludźmi? Jak wpływa na nas współczesność?

Cykl rozpoczną intensywne zajęcia aktorskie. Następnie uczestnicy przejdą wspólnie wszystkie etapy realizacji spektaklu: od pomysłu, przez wspólne skomponowanie scenariusza, aranżację przestrzeni i próby aż do wystawienia spektaklu na profesjonalnej scenie (pokaz odbędzie się dwukrotnie).

Dla kogo przeznaczone są zajęcia: dla dorosłych w każdym wieku, czyli 18+; a w szczególności:
 dla widzów Teatru MŁYN i teatru w ogóle;
 dla osób nieśmiałych i tych, które rozsadza energia;
 dla osób pracujących teatralnie z grupami dzieci i młodzieży – nauczycieli, instruktorów teatralnych;
 dla osób piszących do szuflady i nie tylko;
 dla osób, które chcą się skonfrontować z własnymi marzeniami, ograniczeniami, potrzebami, przeżyć przygodę, doświadczyć czegoś nowego, a może nawet zmienić swoje życie.

Terminy i warunki zgłoszenia:
Zgłoszenia przyjmujemy do 10 marca mailem na adres projekty@fundacjamlyn.pl
Należy podać imię nazwisko, wiek, nr telefonu i krótko napisać, dlaczego chcę wziąć udział w projekcie. Rekrutacja polegać będzie na rozmowie z prowadzącymi. Spotkanie rekrutacyjne odbędzie się 25 marca w godzinach 10:00-13:00 (godziny podamy zgłoszonym na kilka dni przed terminem). Zajęcia będą odbywały się od 8 kwietnia w każdą niedzielę w godzinach 10:00-13:00. Łącznie przewidzianych jest 10 zajęć plus 2 pokazy.

Liczba osób w grupie: 9-14 uczestników.

Gdzie: na scenie Teatru MŁYN – Scena Na poddaszu SCEK, Jezuicka 4, Stare Miasto.

Koszt: 1000zł za osobę za całość cyklu. Płatne w dwóch ratach: 500 zł do końca marca i 500 zł do końca kwietnia. Zniżka 10 proc. dla:
 osób, które zapłacą pierwszą ratę do końca lutego;
 osób, które zgłoszą się we dwójkę;
 absolwentów Kursu Instruktorów Teatralnych w Teatrze Ochoty, lub Kursu Lekcja Teatru w Teatrze Polskim;
 stałych widzów Teatru MŁYN.

Kwiecień-czerwiec 2018

Kontakt:
projekty@fundacjamlyn.pl
Tel. 519 672 356 – wt-pt w godz. 09:00-13:00.

Prowadzący:
Bartosz Mazur – aktor, absolwent krakowskiej PWST. Ukończył kurs pedagogiczny w Instytucie Doskonalenia Kadr Pedagogicznych. Jest instruktorem teatralnym w Teatrze Ochoty. Organizuje warsztaty interaktywne dla dzieci i młodzieży. Wspiera i szkoli nauczycieli pracujących z dziećmi w przestrzeni teatralnej. Współtworzy Studio Teatralne KOŁO. Współpracuje z warszawskimi teatrami Soho, Dramatycznym i Ochoty, oraz Teatrem MŁYN. Wcześniej kilka lat związany z lubelskim Teatrem im. Juliusza Osterwy i jeleniogórskim Teatrem im. C. K. Norwida. Współpracował także z białostockim Teatrem Dramatycznym. Jako Latający Animator Kultury wspiera Towarzystwo Inicjatyw Twórczych "ę". Ma na swoim koncie kilkadziesiąt spektakli teatralnych zrealizowanych z grupami amatorów-pasjonatów. W Teatrze MŁYN można go oglądać w spektaklu (MASKA)RADA GMINY.

Współprowadzenie:
Natalia Fijewska-Zdanowska – reżyser i dramaturg. Jest magistrem filozofii UW. Powołała do życia i prowadzi wraz z siostrami własną, autorską scenę niezależną Teatr MŁYN. Stypendystka MKiDN w 2007r., oraz stypendystka PISF w 2014r. W Teatrze MŁYN realizuje kameralne spektakle autorskie, poddające artystycznej analizie współczesną rzeczywistość. Od 18 lat pracuje również z amatorskimi grupami teatralnymi, szkoli i superwizuje instruktorów teatralnych.

(-)
Materiał Teatru
13 lutego 2018

Książka tygodnia

Czescy ekspresjoniści
Wydawnictwo słowo/obraz terytoria Sp. z o.o.
Jindřich Chalupecký

Trailer tygodnia