Teatr w TVP Katowice

Trzy razy Fredro

W najbliższy poniedziałek, w programie 1 TVP o godzinie 20.20 odbędzie się emisja spektaklu "Trzy razy Fredro" na żywo. Jedną z trzech jednoaktówek Telewizja Polska będzie transmitować z Dużego Studia Telewizji Katowice.

Tym samym nawiążemy do wspaniałych tradycji teatralnych naszego Ośrodka, w którym pierwsze spektakle były regularnie transmitowane już od początku lat sześdziesiątych.

Bardzo cieszymy się z zaproszenia Ośrodka TVP z Katowic , który w ten sposób włączy się w obchody 60. lecia Teatru Telewizji ( i 220.rocznicy urodzin Aleksandra Fredry) obok zespołów Telewizji krakowskiej i warszawskiej, Teatru Narodowego z Warszawy i Narodowego Teatru Starego z Krakowa.

Od kilku lat ekipa katowickiego Ośrodka przygotowuje transmisje jednego ze spektakli z repertuaru Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Reżyserskiej "Interpretacje", dla TVP Kultura, więc pracujemy " z teatrem na żywo ", ale tym razem będzie inaczej, pokażemy spektakl od początku przygotowany na ten Wieczór, a nie "przeniesienie" ze sceny teatralnej już gotowego przedstawienia. Teraz - aż do poniedziałku - trwać będą próby aktorskie, ustawianie świateł, kamer, próby techniczne, realizacyjne.

Także "próby" łączenia, bo będą to przecież trzy premiery, grane kolejno w trzech studiach Telewizji Polskiej: w Katowicach, Krakowie i Warszawie, z udziałem publiczności. Rozpoczynają Katowice, "starą" planszą i sygnałem dźwiękowym , które zapewne jeszcze pamiętają nasi starsi widzowie... Projekt przygotowała Telewizja Polska z Narodowym Instytutem Audiowizualnym.

Zapraszamy do obejrzenia tego niezwykłego wydarzenia teatralno-telewizyjnego w "Jedynce", po którym nastąpi cd. w TVP Kultura.

(-)
Materiał Organizatora
20 kwietnia 2013
Teatry
TVP Katowice

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia