Teatr Witkacego w Polkowicach

Sytuacje wg "Medei" - VI Miedziowe Spotkania z... Kulturą Grecką

Okrutna, bezlitosna morderczyni czy oszalała z miłości kobieta? Kim była Medea? Być może odpowiedź odnajdziemy w spektaklu "Sytuacje wg »Medei«" w wykonaniu Teatru Witkacego w Zakopanem, który 13 listopada będzie można obejrzeć w polkowickiej Auli

Przedstawienie zostanie zaprezentowane w ramach festiwalu „W Kręgu Cultur. VI Miedziowe Spotkania z... Kultura Grecką”, poświęconego greckiej sztuce, historii oraz tradycjom i obyczajom tego pięknego kraju.

„Medea” jest najsłynniejszą i najczęściej wystawianą sztuką Eurypidesa, najmłodszego z trzech (obok Sofoklesa i Ajschylosa) wielkich tragików greckich. Mit o Medei i Jazonie był, co prawda, znany dużo wcześniej przed Eurypidesem, ale dopiero on, czyniąc z Medei erynię zemsty i dzieciobójczynię, niezwykle wzbogacił jej osobowość i nadał prawdziwie tragiczny charakter.

Zakopiańska inscenizacja tej tragedii daleka jest od antycznego koturnu i patosu. Reżyser – Bartłomiej Wyszomirski - nadał jej rys uniwersalności, czyniąc starożytny tekst opowieścią o ciemnych zakamarkach ludzkiej natury. A wszystko to w doskonałej oprawie muzycznej i ciekawej, symbolicznej scenografii.

Bilety w cenie: 20 zł (zbiorowy), 25 zł (przedsprzedaż), 35 zł (w dniu spektaklu) do nabycia w kasach Ośrodka Kultury (ul. Skalników 4), Kina (ul. Dąbrowskiego 1) i Galerii „Rynek 26” w Polkowicach. Więcej informacji na stronie internetowej www.miedziowespotkania.pl

13 listopada, godz. 19.00 - Aula
Eurypides
SYTUACJE WG "MEDEI"
Teatr Witkacego w Zakopanem

(-)
Materiały Organizatorów
7 listopada 2011

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia

Faust
Tobias Kratzer
Nowy "Faust" z Opery Paryskiej 29 lis...